שתף קטע נבחר

עיריית חולון תשתתף בפרויקט מיחשוב בינלאומי

האיחוד האירופי אישר השתתפות העירייה בפרויקט ניסיוני לאיתור תקלות במערכת התשתיות ולהתמודדות עימן. מנהל האגף לתכנון אסטרטגי: "זאת בהחלט קפיצת מדרגה"

האיחוד האירופי אישר בחודש ינואר האחרון את השתתפותה של עיריית חולון בפרויקט ניסיוני להתקנת תוכנה בינלאומית לאיתור תקלות במערכת התשתיות העירונית ולהתמודדות איתן. ד"ר שמוליק להר, מנהל האגף לתכנון אסטרטגי ומחק בעירייה, אמר לעיתון "חולון בת ים": "אם זה יצליח אצלנו זה הולך להיות משווק לכל הערים באירופה".

 

האיחוד האירופי אחראי להתקנת תוכנת GIS (מערכת מידע גיאוגרפית ממוחשבת) בעלות של 2.5 מיליון יורו. 400 אלף מהם הוקצו ליישום הפרויקט בחולון, שנבחרה להיות שלוחת הניסוי. התוכנית תיושם בעיר המשך כשנתיים, ובתשעת החודשים הקרובים יפתחו חברות חיצוניות את התוכנה. לקראת חודש נובמבר, על פי התכנון, תיושם התוכנית בחולון.

 

ד"ר להר, האחראי להגשת המועמדות של עיריית חולון להשתתפות בפרויקט, אמר: "זה פרויקט הדגל וחולון תהיה העיר היחידה שקיבלה משהו מהאיחוד האירופי. יש להבין שבחולון מקיימים תרגילי מל"ח ואירועים ביולוגים ועוד ניסויים, עובדים בשיטות ידניות והטלפונים עוברים מאחד לשני וזה לוקח הרבה זמן. כל הרעיון בפרויקט הוא שהעמדות יהיו ממוחשבות, יסייעו יותר באיתור בעיות ובטיפול בהן, וזאת בהחלט קפיצת מדרגה".

 

ד"ר להר מדגיש כי המיחשוב הקיים בעירייה איננו נותן מענה מיידי במקרה חירום ויש צורך למחשב את מערכות החירום העירוניות. להר: "באמצעות המערכת הממוחשבת נוכל לאתר תקלות בתשתיות, ברשת הטלפונים, ברשת המים, ברשת תעלות הביוב ובכל מה שמתחת לאדמה, ואף לצפות איזו מערכת עלולה להינזק".

 

לדעתו של ד"ר להר המערכת החדשה נחוצה במצבים של הצפות, שיטפונות, רעידות אדמה וכן במצב של פינוי אוכלוסייה בעקבות אירוע כימי. "במצב כזה תגדיר המערכת החדשה את האוכלוסיות הנזקקות לפינוי ובהתאם לכך תצליח העירייה להיערך במרכזי הקליטה והפינוי.

 

"הכנסת המערכת הממוחשבת תחייב אותנו להיות ערוכים. יהיה צורך בהעברת הדרכות לצוותים הקיימים, בכל מקרה אנחנו לא צפויים לקלוט כוח אדם נוסף. זו לא הבקשה הראשונה שהגשתי ואני מאושר שהיא תפתח לנו את הדלת לעבוד עם האירופאים".

 

ראש עיריית חולון, מוטי ששון: "בתקופה בה מדינת ישראל אינה זוכה באהדה רבה בקרב מדינות אירופה והיא מוזכרת רק בהקשר לטרור ולהשלכותיו, אני חש גאווה, הן כאזרח המדינה והן כראש עיריית חולון, להיות חלק מפרויקט אירופאי בנושא טכנולוגי מהמדרגה הראשונה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חולון נבחרה לשלוחת הניסוי של האיחוד האירופי
מומלצים