שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ועדה בכנסת תבדוק את מיגון המתקנים האסטרטגיים
  בכתב המינוי מוזכרת חשיפת ynet על בסיס חיל אוויר, שאליו ניתן לחדור בקלות, וכן צוין הפיגוע בנמל אשדוד. הוועדה תגבש בתוך 90 יום את רשימת המתקנים החיוניים ביותר במדינה ואת חלופות המיגון הקיימות מול איומי טרור ומלחמה

  בודקים את הפרצה: ועדת חוץ וביטחון הקימה היום (ג') ועדה לבדיקת סוגיית מיגון המתקנים האסטרטגיים ומניעת אירועי מגה-טרור. בראש הוועדה יעמוד ח"כ אפרים סנה, המשמש כיו"ר ועדת המשנה לתפיסת הביטחון, וכן יהיו חברים בה ח"כ עמרי שרון, המשמש כיו"ר ועדת המשנה לכוננות ובט"ש וח"כ אריה אלדד.

   

  בכתב המינוי של הוועדה מוזכרים חדירת צוות ynet לפני כשבועיים לאחד מבסיסי חיל האוויר והפיגוע בנמל אשדוד.

   

  יש לציין כי בעקבות הפרסום ב-ynet אודות קלות החדירה לבסיס חיל האוויר, זומן כתב ynet לחקירה במשטרה, אולם יום לאחר מכן נמסר כי הוחלט לסגור את התיק נגדו - מחוסר אשמה.

   

  בכתב המינוי של הוועדה נכתב עוד כי תפקידה למפות את המתקנים בעלי החשיבות האסטרטגית בישראל. כמו כן נכתב כי חשיפת ynet ,הפיגועים באתר פי גלילות ובנמל אשדוד, ומידע מסווג שנאסף מוועדות המשנה, מצביעים על חשיבותו של הפיקוח הפרלמנטרי בנושא.

   

  בתוך 90 יום אמורה הוועדה לגבש רשימה של עשרות המתקנים והבסיסים החיוניים ביותר במדינה וחלוקתם לקטגוריות ולסדרי עדיפויות וכן לבדוק את חלופות המיגון שלהם מול איומי המלחמה והטרור.

   

  הוועדה תסייר בחלק מהמתקנים ותזמן נציגי צה"ל, השב"כ, מבקר המדינה, משרדי הביטחון, ביטחון הפנים, איכות הסביבה, התשתיות, וכן מומחים חיצוניים. הבקרה על אבטחת מתקנים שבאחריות הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, כגון הכור האטומי בדימונה, תיערך בנפרד.

   

  "קרה דבר חמור בנמל אשדוד. הוכח שמחבל יכול בקלות לחדור לאחד המתקנים החשובים במדינה וזה צלצול אזהרה", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אפרים סנה, "תפקידנו לוודא שכל מה שצריך לעשות כדי לשמור על המתקנים, אכן יתבצע".

   

  "מדובר במטלה מורכבת. אני מקווה ומאמין שב-90 יום נצליח לעשות זאת", אמר ח"כ עמרי שרון.

   

  "הוועדה תתמקד באתרים שהפגיעה בהם תגרום לנזק אסטרטגי למדינת ישראל", אמר יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ יובל שטייניץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרכב האזרחי נכנס לבסיס חיל האוויר
  צילום: חנן גרינברג
  צילום: אבי רוקח
  זירת הפיגוע באשדוד
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים