שתף קטע נבחר

רה"מ התקבל באוני' העברית בקריאות "טרוריסט"

עשרות סטודנטים הפגינו נגד ראש הממשלה שבא לביקור באוניברסיטה. הם הניפו שלטים בעברית וערבית שעליהם נכתב: "טרוריסט", שרון פושע מלחמה", "צא צא איש הדמים". פעיל בל"ד: "רצינו להביע את זעמנו על ההתנקשות ביאסין ואת הזדהותנו עם אחינו בעזה". המשטרה פיזרה בכוח סטודנטים שחסמו את הכביש הסמוך, ועיכבה עשרה לחקירה

ההתנקשות במנהיג החמאס, השייח' אחמד יאסין, הורגשה היום (ג') היטב בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים. כ-80 סטודנטים, שהביעו מחאה על ההתנקשות ביאסין חסמו אחר הצהרים את הכביש הסמוך לכניסה לאוניברסיטה, לאחר שהתיישבו במקום. המשטרה פיזרה בכוח את משמרת המחאה. כמו כן, עיכבה המשטרה לחקירה עשרה חשודים, והכביש נפתח לתנועה.

 

קודם לכן, לקראת ביקורו של ראש הממשלה אריאל שרון בשטח הקמפוס בצהרים, התגודדו עשרות צעירים מתאים הפועלים באוניברסיטה העברית בכניסה לאוניברסיטה והניפו שלטים בעברית וערבית שעליהם נכתב "טרוריסט", שרון פושע מלחמה", "כיבוש שווה טרור", "צא צא איש הדמים", ועוד.

 

ספק רב אם שרון שמע את הקריאות של המפגינים לעברו, אולם יתר הסטודנטים באוניברסיטה יכלו לשמוע אותן היטב. ההפגנות הסוערות פלשו גם לשטח האוניברסיטה, כאשר במהלך השיעורים ואף בהפסקות ביניהן, צעדו עשרות סטודנטים בתהלוכה בתוך הקמפוס בקריאות "שלום כן, כיבוש לא", ובקריאות שונות נגד ראש הממשלה.

 

"מדובר בהפגנה ספונטנית", אמר סלאח מוחסן פעיל במפלגת בל"ד, אחד המארגנים של ההפגנה.

 

לדברי מוחסן, "רצינו לארגן הפגנה בתגובה על פשע המלחמה ששרון עשה בעזה אתמול, אבל כששרון בא לאוניברסיטה, לא יכולנו שלא להפגין ולהביע את זעמנו וכעסנו על החיסול הזה וגם את תמיכתנו באחינו בעזה".

 

לדברי סג'א קילאני מחד"ש, ממארגנות ההפגנה, "לפנינו היתה הפגנת מחאה של סטודנטים מהשמאל. וכשהסתיימה התאספנו והפגנו, תחת פיקוח המשטרה. השוטרים צילמו אותנו וביקשו פרטים על תעודות הזהות שלנו".  

 

לדבריה, "באוניברסיטה יש מתח רב, אווירה קשה מאוד. ההפגנה הזו עזרה לי לפרק את זעמי על הטרור של מדינת ישראל".

 

כמה סטודנטים יהודים שחלפו על פני המפגינים השיבו להם בקריאות "לכו לסוריה", "גיס חמישי", "בוגדים", "כפי שחיסלנו את יאסין נחסל את כולם", "ערפאת הוא הבא בתור". המפגינים הערבים ענו להם: "אנחנו נשארים באדמותינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון. מחאה על ההתנקשות
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
"רצינו להביע את תמיכתנו באחינו בעזה"
צילום: איי פי
מומלצים