שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "כנראה שאין מספיק ראיות לאישום נגד שרון"

  עו"ד מרים רוזנטל, ששימשה עד לפני כשנה וחצי כפרקליטת מחוז תל אביב, סבורה שאם היו ראיות מספקות, לא היו התלבטויות בהמלצתה של פרקליטת המדינה. לדבריה, כל עוד אין החלטה של היועץ המשפטי בעניין, על ראש הממשלה להמשיך להתנהל כרגיל, אך אם בסופו של דבר בכל זאת יוחלט להגיש כתב אישום נגדו, עליו להתפטר מיידית

  עו"ד מרים רוזנטל, מי ששימשה עד לפני כשנה וחצי כפרקליטת מחוז תל אביב בפרקליטות המדינה, אמרה אמש (א') כי לדעתה אין די ראיות להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, אריאל שרון. אחר הצהריים העבירה פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, את המלצותיה להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. הפרקליטה צירפה להמלצה טיוטה של כתב אישום אשר כוללת סעיפי אישום בגין קבלת שוחד מאיש העסקים דוד אפל

   

  "אני אמנם לא מכירה את הראיות כמו הפרקליטים העוסקים בחומר, אבל על פני הדברים, כפי שאני מכירה אותם, לא נראה לי שיש ראיות מספיקות להגשת כתב אישום", אמרה עו"ד רוזנטל ל-ynet.

   

  "כאשר כתוב בהמלצת הפרקליטה 'התלבטנו והתחבטנו' זה מראה שהראיות אינן ברמה המספקת להגשת כתב אישום. כשהדברים ברורים – הם ברורים. וכשצריך להתחבט וכשהראיות אינן עומדות כשלעצמן, יש עם זה בעיה. צריך להוכיח שהוא ידע, לא ידע, שמע או לא שמע, מה בדיוק הוא קיבל, מה הוא ידע שמישהו אחר מקבל וכד'. כשאני קוראת, כפרקליטה, ומסתכלת בניואנסים של החומר, אני לא רואה כיצד מגישים כתב אישום פה. עם זאת, אני בטוחה שהיועץ המשפטי מני מזוז יכריע ואם יוחלט להגיש כתב אישום, הוא יישא באחריות להוכחת האשמה".

   

  רוזנטל סבורה כי כרגע, למרות הצל המרחף מעל ראשו של שרון, על ראש הממשלה להמשיך בתפקידו כרגיל. "זה קשה מנשוא אך זה מה שהוא צריך לעשות".

   

  לדבריה, על ההליך להיעשות במהירות, אך היא מטילה ספק בכך שזה יקרה. "צריך לזכור שזה ערב פסח ושיוצאים לחופשה ואחר כך יש חגים נוספים. אין ספק שצריך להחליט מהר כי קשה להשאיר מדינה שלמה תלויה על בלימה. אם יוחלט שיש ראיות, ייתנו לראש הממשלה שימוע וזה גם ייקח זמן. זה הליך מורכב".

   

  לדברי רוזנטל, אם בכל זאת יוחלט על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, עליו להתפטר באופן מיידי. "לא יעלה על הדעת שאם יוחלט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא יישאר בתפקידו. הוא לא חייב על פי חוק להתפטר, אבל בג"ץ מן הסתם יאלצו לעשות כן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  לתפקד כרגיל. שרון
  צילום: איי אף פי
  צילום: סבסטיאן שיינר
  ההכרעה לפתחו. מזוז
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים