שתף קטע נבחר

אסון בחצבני: הרוג ופצוע לאחר שעץ קרס על קיאקים

קבוצה של שייטים בנחל נקלעה לסיוט: עץ אקליפטוס שעמד על הגדה קרס ונפל עליהם, כשהוא הופך את הסירות. רוב השייטים חולצו - אולם הרב ישראל רוזנבלט נעדר. גופתו נמצאה רק בעקבות חיפוש ממושך. צעיר בן 25 שנפצע בינוני: "קרו לנו הרבה ניסים במקום". תיפתח חקירה נגד אתר הקייאקים בחשד לגרימת מוות ברשלנות

אסון על המים: הרב ישראל רוזנבלט, בן 40 מקריית ספר, טבע ומת אחר הצהרים (יום ג') בנחל החצבני שבגליל העליון, לאחר שעץ נפל על סירת הקיאק שבה שט סמוך לקיבוץ הגושרים. יואל וואזנר, בן 25 נפצע בינוני והועבר לבית החולים "רבקה זיו" בצפת. שלושה מטיילים אחרים, שסירותיהם התהפכו אף הן, ניצלו וחולצו מהמים. 

 

בשעות אחר הצהרים המוקדמות הגיעה לנחל החצבני קבוצה של מטיילים חרדים מבוגרים וכן ילדים מירושלים. הקבוצה הגיעה לאתר הקיאקים של קיבוץ הגושרים, והמטיילים ירדו לשיט בנחל. הערוץ גועש בימים אלה, במיוחד לנוכח הגשמים הרבים שירדו השנה וכן הפשרת השלגים  בחרמון.

 

כאשר היו השייטים סמוך לגשר שעל הכביש בין קרית שמונה לבין קיבוץ הגושרים, קרס אחד מעצי האקליפטוס שגדלים בצד הנחל. גורמים במקום העריכו כי העץ נפל בעקבות עבודות שמבוצעות בנחל.

 

לפחות שתיים מבין הסירות התהפכו במקום ויושביהן נפלו למים. המטיילים חולצו בידי המלווים מהאתר, ואז הוברר כי וואזנר, בן ה-25, פצוע בינוני. לאחר ספירה התברר כי הרב רוזנבלט נעדר.

 

כוחות כיבוי אש ומשטרה שהוזעקו למקום פתחו בסריקות רגליות וכן באמצעות סירות לאורך הנחל. במקביל, הוזעקו צוללנים וכן אנשי יחידת החילוץ גולן. זמן קצר לאחר מכן נמצאה גופתו של הרב, ורופא של מד"א קבע את מותו. בין הנפגעים במהלך החילוץ היה גם שוטר מתחנת קריית שמונה, שנפל לתוך הנהר ונפגע בגבו.

 

וואזנר, ממודיעין עילית, שנפצע באורח קל עד בינוני, התקשה לשחזר את האירועים שבמהלכם נפצע, אולם אמר שבמהלך התהפכות הסירות והחילוץ לאחר מכן, "קרו לנו הרבה הרבה ניסים. ממש ניסים גלויים ואמיתיים". הערב שוחרר וואזנר מבית החולים.

 

משטרת קריית שמונה פתחה בחקירה. לדברי ראש משרד החקירות בתחנה, רב-פקד סמיר הארון, נבדקים מספר כיווני חקירה בנוגע לתפקודם של אתר הקיאקים, של המדריכים ושל המטיילים. מבדיקה ראשונית עולה כי לא היתה רשלנות בעבודות באזור שבו קרס העץ. 

 

אך מפקד משטרת קריית שמונה, סגן ניצב פרג' פארס, אמר כי תיפתח חקירה נגד אתר הקייאקים בקיבוץ הגושרים בחשד לגרימת מוות ברשלנות. "אדם ששט בקייאקים שלהם והפליג מהאתר שאותו הם מנהלים התהפך אחר הצהריים עם הסירה, טבע ומת. עלינו לחקור מי האחראי לכך ואם יש צורך הוא יתן על כך את הדין", אמר פארס. 

 

בשנים האחרונות אירוע מספר אסונות בירדן וביובליו. בשנה שעברה טבע חייל צה"ל בעת שקיבל הוראה ממפקדו לחצות את הנהר הסוער. לפני שלוש שנים נהרג תלמיד תושב הקריות, כאשר ענף של עץ אקליפטוס נפל עליו במהלך טיול.


פורסם לראשונה 30/03/2004 16:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ2
אסון על המים
צילום: ערוץ2
צילום: ערוץ 2
שוטר נפגע במהלך החילוץ
צילום: ערוץ 2
מומלצים