שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מזוז ברמז לארבל: "המקום שלנו לא בכותרות"

  היועץ המשפטי לממשלה מותח את הביקורת הגלויה ביותר עד כה על פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, בעקבות פרשת האי היווני: "יש מי שמייעץ ויש מי שמחליט... היו תקלות, ונטפל בהן. המקום שלנו הוא מאחורי הקלעים ולא בכותרות". שר המשפטים לפיד: "שאיש לא יחשוב שמישהו רשאי להשפיע על עמדת היועץ, לא מלמעלה ולא מלמטה"

  "המקום שלנו הוא מאחורי הקלעים ולא בכותרות. חשוב שכל אחד יעשה את תפקידו: יש מי שבודק ומייעץ ויש מי שמחליט". 

   

  את המילים החריפות האלו השמיע היום (ד') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בהתייחסות ביקורתית להמלצתה של פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, להעמיד לדין את ראש הממשלה שרון בפרשת האי היווני ולהדלפת ההמלצה.

    

  מזוז הוסיף והדגיש: "הכל ייעשה מתוך שיתוף פעולה מלא. אין כאן לא קרע ולא מאבקים - אבל היו תקלות. אנחנו נטפל בהן ונשתדל להימנע מהן בעתיד". הוא הבהיר כי בכוונתו להכריע בפרשת שרון "בהקדם".

   

  הדברים נאמרו בטקס הרמת כוסית לרגל חג הפסח במשרד המשפטים, שממנו נעדרה ארבל בשל שהותה בחו"ל. מזוז הבין שאיש אינו באמת מתעניין בברכות לחג, והפטיר: "התכנסנו כאן כדי להרים כוסית אמנם, אבל אי אפשר להתעלם מאירועי הימים האחרונים". הוא הוסיף בבדיחות הדעת: "בפסח הזה, יש כנראה מי שיתרכז במרור - ויש מי שיתרכז בחרוסת".

   

  לאחר מכן הוסיף: "המערכת שלנו נמצאת בכותרות שלא בטובתה. המקום שלנו הוא מאחורי הקלעים. אני מוצא צורך וחובה לומר לכולכם: המשרד שלנו יעבוד מתוך שיתוף פעולה ואחדות, ולא מתוך מחנאות ויריבות. כל אחד יעשה את תפקידו - יש מי שבודק ומייעץ ויש מי שמחליט".

   

  מזוז אמר כי הוא תומך ב"פלורליזם מחשבתי" כהגדרתו אך הדגיש "כל החלטה תתקבל מתוך פלורליזם - אבל זה יהיה בלי לפגוע בהיררכיה ובסמכויות השונות. הוא סיכם: "אני מקווה שבחגים הבאים יהיו נושאים יותר שמחים לדבר עליהם".

   

  גם שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, הבין עד מהרה שכולם מעוניינים לשמוע רק דבר אחד. "אני כשר מנוע מלהביע דעה בנושא", הצהיר, אך הוסיף: "ליועץ אין שיקולים אחרים מלבד שיקולים משפטיים טהורים. ההחלטה הזו נמצאת בידיו ובידיו בלבד, ובוודאי מתייחס בכבוד לעמדת הפרקליטה, אבל שאיש לא יחשוב שיש מישהו שרשאי להשפיע על היועץ ועל עמדתו, לא מלמעלה ולא מלמטה".

   

  לפיד פנה למזוז ואמר לו בחיוך: "אנחנו לא מקנאים בך, כל המדינה מצפה למוצא פיך. ככל שתקדים בהחלטתך, כן ייטב, כי המדינה חיה במתח בלתי נסבל".

   

  ייתכן שארבל תזומן לשיחה

   

  גורמים בסביבת מזוז, אמרו ל-ynet כי "רתח מזעם" בעקבות הדלפת המלצתה של פרקליטת המדינה עדנה ארבל, בעניין העמדתו לדין של ראש הממשלה. אפשר שמזוז יזמן את ארבל, שיחסיה עלו על שרטון גם עם היועץ המשפטי הקודם, לשיחת הבהרה - עם שובה מחו"ל.

   

  עם זאת, היועץ הבהיר כי לא יפתח בחקירה לגילוי מקור ההדלפה - זאת בניגוד לחקירה שהתנהלה נגד הפרקליטה ליאורה גלאט-ברקוביץ', שהועמדה לדין בגין הדלפת פרשת סיריל קרן לתקשורת.

   

  גורמים בפרקליטות מעריכים שמזוז לא ציפה למצוא על שולחנו טיוטת כתב אישום. היועץ אמר כבר בעבר כי הוא מעוניין להציג קול אחד ואחיד שיבקע מהמשרד ברחוב סלאח א-דין בירושלים, ופרסום המלצתה של ארבל בהחלט פוגע בתוכנית שלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מזוז. היו תקלות
  צילום: סבסטיאן שיינר
  צילום: גלי תיבון
  ארבל. עימות?
  צילום: גלי תיבון
  צילום: איי פי
  שרון. ההחלטה של מזוז
  צילום: איי פי
  צילום: סבסטיאן שיינר
  לפיד. המדינה מצפה לך
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים