שתף קטע נבחר

הנגבי: מפכ"ל המשטרה ייבחר לאחר יום העצמאות

את הדברים אמר השר לביטחון פנים במהלך ישיבת הסיכום השנתית במחוז הצפוני של המשטרה. מפקד המחוז הציג בפני בכירי המשטרה את נתוני השנה האחרונה, מהם עולה כי חלה ירידה במספר מקרי האלימות במשפחה

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, אמר היום (ד') כי המפכ"ל הבא של משטרת ישראל יוכרז עד לאחר יום העצמאות.

 

השר, שהשתתף בישיבת הסיכום השנתית של המחוז הצפוני של המשטרה, אמר כי לפני בחירת המפכ"ל הבא עליו לקיים שיחות עם עוד 11 ניצבים, מתוכם 5 בדימוס.

 

לדברי הנגבי, לאחר שיגבש החלטה בנושא ייפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, ויעביר לו את המלצתו.

 

מפקד המחוז הצפוני ואחד מארבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל, ניצב יעקב בורובסקי, הציג בישיבה בפני סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, קציני ושוטרי המחוז את נתוני שנת 2003.

 

מהנתונים עולה כי ישנה מגמת עלייה בפשיעת הרכוש, מקרי השוד, הסחר בסמים, הפשיעה בקרב בני הנוער והסחר בנשים. מאידך נרשמה ירידה במספר מקרי האלימות במשפחה ובמספר מקרי ההרוגים בתאונות הדרכים.

 

בנוגע לפיגועים באזור אמר ניצב בורובסקי כי מסתמנת מגמת ירידה בתדירות הניסיונות לבצע פיגועים. "המכשול הפך את החדירה לכזו המחייבת מאמץ ותחכום מיוחד" אמר ניצב בורובסקי וייחס את דבריו לגדר ההפרדה שנבנתה לאורך קו התפר.

 

בשנת 2004 יתמקדו יעדיי המחוז הצפוני במלחמה ב-14 משפחות פשע, המספר הרב ביותר של משפחות אלה במחוז אחד. בנוסף יתמודדו שוטרי המחוז עם סחר בנשים, הברחת סמים מלבנון ותאונות הדרכים.

 

קצין אגף מודיעין במשטרה, ניצב דודי כהן, הנוכח אף הוא בישיבה, התייחס בדבריו להיערכות המשטרה בימי חול המועד והחג השני ואמר כי "חלוקת הכוחות הוכיחה עצמה עד כה, אך ישנו מגוון התרעות רחב המחייב המשך נוכחות משטרתית מוגברת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ימליץ על המפכ"ל הבא. הנגבי
צילום: עמית שאבי
צילום: אתר משטרת ישראל
מועמד לתפקיד. ניצב בורובסקי
צילום: אתר משטרת ישראל
מומלצים