שתף קטע נבחר

ארה"ב: ספאם פורנוגרפי יסומן

רשות הסחר הפדרלית של ארה"ב הודיעה כי הודעות דואר זבל המכילות תכנים פורנוגרפיים יהיו חייבות לכלול אזהרה בשורת הנושא, על מנת להקל על הגולשים את תהליך הסינון של הודעות מסוג זה

רשות הסחר הפדרלית של ארה"ב הודיעה (FTC) הודיעה ביום ג', כי הודעות דואר זבל המכילות תכנים פורנוגרפיים יהיו חייבות לכלול אזהרה בשורת הנושא. זאת, על מנת להקל על הגולשים את תהליך הסינון של הודעות מסוג זה. ההוראה תיכנס לתוקפה ב-19 במאי.

 

הודעות דואר אלקטרוני שיכללו תכנים מיניים בוטים, יחויבו להיות מתויגות באמצעות התווית "SEXUALLY-EXPLICIT:", שפירושה בתרגום חופשי - "תכנים מיניים:". כמו כן, אסור יהיה לשלב בשורת הנושא מונחים מיניים מפורשים או להציג תמונות עירום בגוף ההודעה.

 

במחקר שערכה הרשות בשנה שעברה נמצא, כי 17 אחוז מההצעות הפורנוגרפיות המתקבלות באמצעות הדואר האלקטרוני, כללו תמונות עירום שהוצגו, גם אם המשתמש לא היה מעוניין בכך. על פי ההוראה החדשה, שולחי ההודעות יורשו רק להציב קישורים לאתריהם ולא להציג "דוגמאות".

 

בדומה למשווקים אחרים, גם שולחי דואר פורנוגרפי יחוייבו לפרסם את כתובתם בהודעה, וכן לאפשר לנמענים להסיר את שמם מרשימת התפוצה והודעות עתידיות.

 

ריסון תופעת הספאם

 

מספר מדינות בארה"ב כבר העבירו חוקים, המחייבים שולחי הודעות דואר אלקטרוני פורנוגרפי לכלול בהודעה סימון כלשהו, כגון "ADV:ADULT", אולם סמכותה של רשות הסחר הפדרלית גוברת על החוקים המקומיים ומביאה תקן אחיד לנושא.

 

הגידול בתופעת הספאם והנזקים שהיא גורמת מעוררים זעם ותיסכול רב ברחבי העולם. במסגרת המאבק לריסון התופעה חוקק בקונגרס האמריקני חוק אנטי ספאם פדרלי ראשון, Can Spam, האוסר על משווקים לשלוח הודעות דואר אלקטרוני מסחריות מזויפות, ולאסוף כתובות דואר של גולשים מאתרי אינטרנט.

 

החוק, שבמסגרתו ניתן לקנוס מפרים בסכומים של עד שישה מיליון דולרים, או להטיל עליהם עונשי מאסר בפועל של חמש שנים, מחייב זבלנים לציין בהודעה את כתובתם הפיזית ולאפשר לנמענים להסיר את שמם מרשימת התפוצה.

 

לטענת מומחים, החוק לא רק אינו עוצר את הודעות הזבל, אלא אף מגביר את כמות הזבל בתיבות, מכיוון שהוא מטיל את האחריות לעצירת ההודעות על הנמען. החוק מתיר למשווקים לשלוח הודעות מסחריות לכל גולש, כל עוד פירט את זהותו ואיפשר לנמען לצאת מרשימת הדיוור שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסור יהיה להציג תמונות עירום בהודעה. אילוסטרציה
מומלצים