שתף קטע נבחר

הורשע באונס גרושתו - וירצה עבודות שירות

שישה חודשי עבודות שרות גזרו השופטים על תושב הדרום שאנס לפני שלוש שנים באלימות את גרושתו תוך שהיא מחזיקה את בתה התינוקת בידיה. "יש להתחשב בזמן הרב שחלף", קבעו השופטים

מלקמו זמאנה מקרית גת, בן 33, הורשע באונס גרושתו - אך ירצה רק חצי שנת מאסר, בעבודות שירות. כך קבעו שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שגזרו אתמול (ד') את דינו.

 

מכתב האישום עולה, כי לפני שלוש שנים חדר זמאנה לדירת גרושתו דרך חלון חדר השירותים, בעת שהיתה עם בתה, תינוקת שת שלושה חודשים. באיומי סכין הוא אחז בצווארה, משך אותה בכוח לסלון ושם אנס אותה.

 

פרקליטו של זמאנה, עורך הדין חיים קאזיס, טען כי האישה לא התנגדה למעשה ואף לא צעקה במהלכו. הוא טען, כי הגיע לבית גרושתו בעקבות פנייתה, ותלונתה נבעה מפחד פן בעלה יגלה את הקשר ביניהם.

 

לטענת המתלוננת, היא לא צעקה משום שלא רצתה להבהיל את בתה התינוקת אותה אחזה בידיה כל אותה עת.

 

"אחד המניעים לביצוע העבירה היה הקושי של הנאשם לראות את המתלוננת נשואה לאחר, ואובססיה רכושנית שחש כלפיה", הסבירו השופטים.

 

את העונש הקל הם נימקו בין השאר בעברו הנקי של האיש ובנישואיו החדשים. "יש בהטלת עונש מאסר בפועל לתקופה ממושכת כדי לפגוע באשתו, שהינה בהריון, וכן בילדו הקטן. כמו כן, יש להתחשב בזמן הרב שחלף מאז הארוע ובחבלי הקליטה של הנאשם בארץ", קבעה ראש ההרכב, השופטת רות אבידע. היא הטילה על זמאנה, בנוסף לעבודות השירות, גם קנס בסך 2000 שקלים ופיצוי כספי לנאנסת בסך 8000 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא צעקה כדי לא להבהיל התינוקת (אילוסטרציה)
מומלצים