שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנהל ערוץ 1 שיגר עצמו ככתב ל"מצעד החיים" בפולין

  ועוד ברשות: גל מחאה בעקבות מינוי עיתונאי "הארץ" בן ציון ציטרין לעורך מבט

  מנהל ערוץ 1 מוטי עדן החליט לצרף את עצמו ככתב למשלחת ערוץ 1 לסיקור מצעד החיים בפולין שייערך ביום השואה ולא לשלוח את אחד מכתבי הערוץ כמקובל.

   

  כמה גורמים ברשות השידור הביעו כעס על ההחלטה ואמרו: "עדן הרי היה הכתב בצפון, ופולין זה בצפון". לדבריהם, "תפקידו של מנהל הטלוויזיה הוא לנהל, לא להיות כתב שטח".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "מדובר במשלחת רמת דרג שיצאה מערוץ 1 לצעדת החיים, ובראשה מוטי עדן. באיזו רשות או סמכות מישהו יחליט במקום מנהל הטלוויזיה מי יבצע עבודה מקצועית בטלוויזיה? הרי מדובר בעורך הראשי של הטלוויזיה!".

   

  ועוד בטלוויזיה: מינויו הטרי של העיתונאי בן ציון ציטרין לתפקיד עורך "מבט" מעורר מחאה בקרב עיתונאי רשות השידור. ציטרין, שייכנס לתפקידו במאי, הגיע לערוץ 1 מ"הארץ", שם סיקר את תחום המשפט במשך 10 שנים. לפני כן עבד ציטרין בין היתר ב"העולם הזה" וב"גלובס". לאורך שנותיו בעיתונות הכתובה לא מילא ציטרין תפקידי עריכה משמעותיים. יתרה מזו, לציטרין אין כל ניסיון בעבודה טלוויזיונית. אמנם הוא החל לקחת קורסים מקצועיים לרגל כניסתו לתפקיד, אולם מתנגדיו אומרים כי "ספק אם יש די בכך לצורך מילוי אחד מהתפקידים היוקרתיים והחשובים שיש בטלוויזיה".

   

  ועד עיתונות/הפקה בערוץ 1 שלח מכתב למנכ"ל רשות השידור יוסף בראל הו נאמר כי "בתקופה זו בה ההנהלה מתכננת לפטר כ-300 עובדים מהרשות, ההחלטה להוסיף עובדים חדשים הינה שערורייתית. במערכת החדשות בטלוויזיה ישנם עובדים מנוסים בעלי כישורים וניסיון רב בעריכת 'מבט' ומהדורות חדשות נוספות. לצערנו אין הם משובצים לתפקידים הולמים במערכת החדשות. אנו תמהים כיצד נבחר לתפקיד עורך 'מבט' כתב שטח מהעיתונות הכתובה, שלא עסק גם בעיתונו בתפקידי עריכה ואין לו שום ניסיון בעבודה עיתונאית בעיתונות האלקטרונית. הפקדת עריכת 'מבט' בידיים בלתי מנוסות אינה הדרך לרענן את המערכת בתקופה קשה זו".

   

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור לא משתפת בשיקוליה המקצועיים לבחירת העורכים המקצועיים שלה. רבים ברשות השידור נקלטו מהעיתונות הכתובה ורבים ייקלטו בעתיד, אם ביכולתם להזרים דם חדש ומקצועיות ראוייה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים