שתף קטע נבחר

אירופה - חוקים חדשים בעד מזון מהונדס-גנטית

בניגוד לעמדה המסורתית שלה נגד מזון כזה, הנציבות האירופית תפתח אפשרות יותר נרחבת לשיווקו

האיחוד-האירופי עומד כנראה לאפשר הפצה יותר נרחבת של מזון אשר עבר הנדסה גנטית.

 

פרשני יומון העסקים האמריקני "וול-סטריט ג'ורנל", שפירסם את המידע, הסבירו כי החלטת הנציבות-האירופית צפויה להיות בעלות השפעות אדירות-ממדים על חקלאים ועל חברות חקלאיות בעולם כולו ועל הצרכנים האירופים.

 

החוקים החדשים ייושמו החל מיום ראשון. מזון מהונדס-גנטית, שיוצג למכירה, חייב לשאת תווית בולטת - המלמדת על טיבו הייחודי - אם שיעור החומרים המהונדסים-גנטית בו הוא 0.9% או יותר. כל מוצר מהונדס-גנטית חייב להיות מתועד לחלוטין בכל מהלך ייצורו, מן השדה ועד למדף במרכול; כך תתאפשר פעולתה של רשות-הפיקוח, אשר עד כה מנעה כמעט לחלוטין את שיווקו של מזון כזה באירופה. וחוק חדש נוסף: בוטל האיסור, שהוטל במשך 6 השנים האחרונות על ביצוע בדיקות המיועדות להכנסת יבולים מהונדסים-גנטית אל השדות באירופה.

 

הפרשנים הבהירו כי כללי הפיקוח החדשים על מזון מהונדס-גנטית יפתחו את אחד השווקים הגדולים בעולם - וגם הנוקשים ביותר (כולל בריטניה, שבדרך-כלל שונה משאר מדינות אירופה) - בפני ענף ייחודי של תעשיית המזון, בפרט זו האמריקנית. אמנם, הצרכנים האירופים התנגדו לרכישת מוצריו של ענף זה; אך הם עלולים לגלות כי מזון לא-מהונדס הולך ונעשה יותר ויותר נדיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
האם זה מן הטבע, או מן המעבדה?
צילום: סי די בנק
מומלצים