שתף קטע נבחר

בני בגין שובר שתיקה: "המנהיגים רכים כמו פיצה"

"איני קונה את כאבי הלב של ראשי הליכוד", אמר בגין הבן בראיון לערוץ 2, והזהיר: "הג'יהאד יניף את דגלו מעל בתי-הכנסת בגוש קטיף, המסר הוא שהשמאל צדק לכל אורך השנים". אולמרט כינס את תומכי ההתנתקות והתריע משאננות יתר לקראת המשאל. השר שטרית, שרק אתמול הצטרף למחנה: "יציאה מעזה היא יציאה מאוסלו, הגיע הזמן להשקיע בגליל ובנגב". ומיהו הרכש החדש? אבי נמני

במטה מתנגדי התוכנית שוררת מבוכה, לאור התמיכה ההולכת וגוברת מצד בכירי הלכוד. מטה "הליכוד שלנו", שהסיק, אמנם מאוחר יחסית, כי הסיסמה בה בחר ("הצבעת בעד קיבלת פרס") אינה קולחת, החליט להחליפה באחרת: "ההתנתקות הזאת תתפוצץ לנו בפנים". 

 

מעט עידוד יכולים לשאוב במטה מן העובדה שבני בגין, שעזב לא מכבר את הליכוד, החליט אמש (יום ב') לשבור חמש שנות שתיקה: "מי שתומך בהתנתקות", הזהיר, "שיתכונן לראות את אנשי הג'יהאד האיסלאמי מניפים את דגלם מעל בתי-הכנסת בגוש קטיף. מי שתומך בהתנתקות, שיתכונן לראות את דגלי החמאס מתנוססים מעל האדמות הנטושות, כשמנהיגיהם ממשיכים לצהול לרגל ניצחון השאהידים, להלהיב את ההמונים ולקרוא להמשך המאבק האלים במדינת ישראל".     

 

בראיון לתוכנית "משעל חם" בערוץ 2, סירב בגין הבן לערוך השוואה בין פינוי היישובים כעת לבין המהלך בו נקט אביו, כאשר פינה את סיני תמורת הסכם שלום. לדבריו, "המסר שאנחנו מעבירים לתומכינו הוא שהשמאל הוא שצדק לאורך השנים, אנחנו טעינו במשך 30 שנה. הרי תוכנית העקירה היא מדיניותם של ראשי השמאל, כמו מצנע ואחרים".

 

בני בגין תקף את ראשי התנועה, אליה השתייך בעבר: "המנהיגים של היום רכים כמו פיצה ונופלים זה אחר זה כמו דומינו. צר לי, אך בגילי אינני 'קונה' את כל ההתלבטויות, הייסורים וכאבי הלב של ראשי הליכוד. אינני יכול להשתתף בצערם של כל 'קרועי הלב' למיניהם".

 

שטרית: "יציאה מעזה - ומאוסלו"

 

הרוב בממשלה לתוכנית ההתנתקות כבר מובטח, אבל משאל מתפקדי הליכוד עוד לפניהם. אמש כינס ממלא-מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, את ראשי הערים והסניפים התומכים בתוכנית.

 

לכינוס בבית-סוקולוב בתל-אביב הגיעו כ-300 איש, בהם השרים מאיר שטרית וציפי לבני, סגן-השר יעקב אדרי וחברי-הכנסת עמרי שרון ואלי אפללו. גם שחקן הכדורגל אבי נמני נכח באירוע.  

 

בדברים שנשא אולמרט, הוא חלק שבחים לראש הממשלה, והזהיר משאננות יתר לקראת המשאל, לאור הסקרים האחרונים והסחף בקרב שרי הליכוד. "החשש הכי גדול שלי הוא מביטחון עצמי מופרז, ומכך שאנשים לא יבואו להצביע. ראש הממשלה זקוק לרוב גדול כדי להראות לעולם כולו שהליכוד מתייצב מאחוריו", אמר.

 

"במתנחלים", אמר אולמרט, "צריך לנהוג בזהירות ובכבוד. הם אינם אויבים ולא פורעי חוק, הם שם כי בעיתוי מסוים חשבו שחיוני שהם יהיו שם, אבל מותר להנהגה לאומית ששוקלת את כל הצדדים לומר שהיום יש מציאות אחרת, ואין מנוס מפינוי יישובים מסויימים".

 

השר שטרית, שרק אתמול הצטרף למחנה התומכים בתוכנית, הפך, מתברר לתומך נלהב: "יציאה מעזה פירושה יציאה מאוסלו", אמר. "הליכוד צריך להוביל ציונות חדשה בפיתוח הנגב והגליל".  


פורסם לראשונה 19/04/2004 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
"רכים כמו פיצה". בני בגין
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: איי פי
אין מנוס מפינוי. אולמרט
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
יציאה מעזה ומאוסלו. שטרית
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי פי
כבר לא בקמפיין. פרס
צילום: איי פי
צילום: ראובן שוורץ
הרכש החדש. נמני
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים