שתף קטע נבחר

לא שילמתם חשמל? תקבלו רק למקרר

במקום לנתק את הזרם לחייבים תתקין חברת החשמל "נתיך מינימום", שיספיק רק למקרר ולתאורה

בעוד האירגונים החברתיים מתכננים לצאת למאבק נגד ניתוקי חשמל לחייבים לאור החלטת בג"ץ בעניין ניתוק המים – יוצאת חברת החשמל ביוזמה משלה.

 

במקום ניתוק הזרם לבית תתקין החברה "נתיך מינימום" בארון החשמל של הצרכן החייב. הנתיך מספיק לצריכת חשמל מינימלית שדי בה להפעלת מקרר ותאורה בלבד. "הדבר נעשה מתוך התחשבות במצב הכלכלי ומתוך רצון שלא להשאיר את החייבים בעלטה, ובימים אלה התחלנו בניסוי של התקנת הנתיכים החדשים", אומרים בחברת החשמל. על-פי נתוני חברת החשמל, בשנת 2003 לא שילמו כ-100 אלף צרכנים את חשבונות החשמל שלהם.

 

"הגענו למסקנה שבגלל המצב הכלכלי הקשה יותר אנשים מתקשים לעמוד בתשלומים. מצד אחד אנחנו מתחשבים במצוקה של החייבים, אולם אנחנו חייבים לקיים את החוק ולנקוט צעדים נגד מי שאינו עומד בתשלומים לחברת החשמל. התקנת הנתיך שיספיק רק למקרר ולתאורה עשויה להיות הפתרון לכך", אמרו אתמול בחברה.

 

מי שינסה להתחכם ולהפעיל מכשירים נוספים – יגרום לעומס ש"ישרוף" את הנתיך הזה ויישאר בלא חשמל כלל. עם זאת מבהירים בחברת החשמל כי לא מדובר בתחליף אשר יאפשר לחייבים להמשיך ליהנות מחשמל לאורך זמן בלי שישלמו, אלא בצעד הומניטרי שנועד לאפשר להם להמשיך להתקיים למרות חובם לחברת החשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
100 אלף לא שילמו חשמל
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים