שתף קטע נבחר

מלכודת מין בצ'אט

איש קבע מראשון לציון חשוד כי שידל נער בן 17 - אותו הכיר בצ'אט - לזנות. זאת ועוד, בסוף השבוע נעצר גבר בן 45 ממרכז הארץ, בחשד שאנס נער בן 16 שהכיר בצ'אט באתר של גייז

עירנותם של הורי קטין בן 17 הובילה למעצרו של איש קבע בן 25 מראשון לציון, שעל פי החשד קיים יחסי מין עם בנם ושידל אותו לזנות. האיש טען בחקירתו כי הכל נעשה בהסכמת הקטין.

 

לפני כ-10 ימים הגיע תושב רחובות לראש מחלק הנוער בתחנת המשטרה המקומית, מפקחת ענת קצב, ואמר כי הוא חושד שבנו עובר ניצול מיני. מפקד משטרת מרחב השפלה, ניצב משנה רפי פלד, נפגש עימו והבטיח לו כי המשטרה תעשה כל מאמץ להגיע לחקר האמת בפרשה.

 

בעקבות חקירה סמויה שניהלו חוקרי הנוער במשטרת רחובות נעצר איש קבע, נגד בן 25 מראשון לציון, בחשד שנהג להיפגש עם הקטין, לקיים עימו יחסי מין ולארגן עבורו לקוחות לקיום יחסי מין תמורת תשלום. מעדותו של הקטין עולה כי השניים הכירו לפני כחצי שנה בצ'אט, ומאז הם מנהלים מערכת יחסים רומנטית. לדבריו הכל נעשה בהסכמה.

 

שלשום (א') נעצר איש הקבע על ידי חוקרי הנוער וטען בחקירתו כי הוא אוהב את הנער, וכי המפגשים המיניים תמורת תשלום נעשו ביוזמת הנער. החשוד שוחרר בערבות, ונשקלת האפשרות להעמידו לדין באשמה של שידול למעשה זנות.

 

היכרויות מיניות עם קטינים

 

בתוך כך נודע כי גבר בן 45 מיפו, גרוש ואב לשלושה ילדים, חשוד שאנס נער בן 16 אותו הכיר בצ'אט באתר אינטרנט של גייז. לדברי סגן ניצב אלי קריספיל, מפקד משטרת חדרה, הגבר, שזהותו נאסרה לפירסום, הגיע בסוף השבוע לביתו של הנער וביצע בו מעשה סדום.

 

החשוד נעצר בעקבות פעילות סמויה של ראש משרד החקירות של משטרת חדרה, פקד אלי מגן, וצוות מיוחד של בלשים, בראשות פקד שולי לוי. נציג המשטרה, החוקר עבד קעדאן, טען בבית משפט השלום בחדרה כי מהחקירה עולה החשד כי זו אינה הפעם הראשונה בה מעורב החשוד ביחסים מיניים עם קטינים. 

 

לדברי סנגורו, עו"ד אלכס אחטר, יחסי המין היו בהסכמה. השופטת פנינה ארגמן האריכה את מעצרו בשלושה ימים.

 

רקע

 

זו אינה הפעם הראשונה בה נעשה שימוש בצ'אטים מקוונים לצורך ביצוע פשעים. בנובמבר 2002 עצרה המשטרה את ירון בלנק, צעיר בן 23, שזכה לכינוי "הפדופיל מהאינטרנט". בלנק נהג להיכנס לצ'אטים בהם שוחחו נערים על נטיותיהם המיניות, ולאחר מכן סחט אותם ואיים עליהם שאם לא ייענו לדרישותיו להיפגש עמו, יספר להוריהם כי הם הומוסקסואלים.

 

בלנק הואשם כי אנס שניים מהנערים וביצע בהם מעשים מגונים. בספטמבר 2003 הרשיע אותו בית המשפט המחוזי בתל אביב בשתי עבירות של ביצוע מעשי סדום בקטין, עבירה של מעשה מגונה בקטין ובתשע עבירות של סחיטה באיומים.

 

בפברואר 2001 נרצח הנער אופיר רחום ז"ל, לאחר שפותה על ידי אמנה מונה, צעירה פלסטינית אותה הכיר בצ'אט. מונה פיתתה את רחום להגיע לרמאללה, שם נרצח.

 

במאי 2003 גילה סגן ניצב מאיר זוהר, ראש מפלג עבירות מחשב ביחידה הארצית לחקירות הונאה, כי משטרת ישראל שוקלת להקים משמר אזרחי באינטרנט. "מנקודת הראות של המשטרה, האינטרנט הוא ג'ונגל עם חיות משחרות לטרף", אמר זוהר, והודה כי על אף שהמשטרה פועלת בעניין, היא אינה עושה די כדי לאכוף את החוק באינטרנט, זאת עקב מצוקה תקציבית. (ynet)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצ'אט שימש נקודת מפגש. אילוסטרציה
מומלצים