שתף קטע נבחר

לנדאו תוקף את שרון: המשחק מכור

השר לנדאו מאשים את ראש הממשלה במכתב חריף כי למתנגדים אין הזדמנות להציג את עמדתם, כי המשאל, על נושא כה גורלי, מתקיים בלחץ של זמן וכי עימות מתוכנן בוטל בהחלטת ראש הממשלה. לשכת שרון דחתה את הטענות

המשאל בליכוד על תוכנית ההתנתקות הוא "משחק מכור". כך תקף היום (ג') השר עוזי לנדאו את ראש הממשלה, אריאל שרון, במכתב חריף ששלח אליו. 

 

לנדאו מעלה במכתבו טענות קשות על אופן ניהול המשאל בקרב מתפקדי הליכוד, ביניהן כי לא נותר מספיק זמן עד לביצוע המשאל, כי בוטל העימות המתוכנן בינו לבין שרון, וכי אין הזדמנות למתנגדים להביע את דעתם.

 

מכתב תקיף

 

"אני לא בעד העובדה שאנחנו, המתנגדים לתוכנית, לא קיבלנו שום הזדמנות בליכוד. אני לא בעד העובדה שביישו את הדמוקרטיה עליה מתבססות התנועה והמדינה. אני לא בעד העובדה שמוסדות התנועה משותקים יותר משנה וחצי ואין שום הליך מסודר של קבלת החלטות", כתב לנדאו לשרון.

 

"אני לא בעד שהחלטה על משאל בעל חשיבות דרמטית והיסטורית יתקבל במחטף כוחני. אני לא בעד העובדה שניתנו לציבור המצביעים בסך הכל כשלושה שבועות ברוטו, כשהם בפועל פחות מעשרה ימים ללמוד נושא שהשלכותיו על עתידו של העם היהודי כה גורליות. אני לא בעד הדרך בה נתקבלו ההחלטות על קיומו ועל טיפולו של העימות בהתאם לצורכי יועצי התקשורת של ראש הממשלה בלבד ובלא כל התייעצות עימנו.

 

"אני לא בעד העובדה שראש הממשלה מבטיח לחברי מפלגתו לקבל את החלטתם על תוכניתו, אבל בפועל, יוצר מתכונת שמבטלת כל אפשרות למשאל אמיתי. ובמיוחד אני לא בעד העובדה שעוד מוסיפים איום סמוי כאילו ההתנגדות עלולה לסכן את הקשר האסטרטגי עם ארה"ב ואת מעמדך, אדוני ראש הממשלה. אני לא בעד מסע הביזוי המאורגן שיועציך עורכים למתנגדים, שאומרים היום בדיוק את אותם דברים שאתה אמרת רק לפני חצי שנה ואני מדבר על רבים מאוד מחברי המפלגה שלנו".

 

בנוסף, תוקף לנדאו את ראש הממשלה גם על עצם התוכנית: "אלמלא הדרך בה נכפה עלינו המשאל היתה כה דורסנית, טבעי היה שאתווכח איתך על איכות התוכנית ואשאל אותך, איך מכל האנשים בעולם דווקא אתה נתפס כמי שנותן פרס לטרור". 

 

לנדאו טוען: "ביטולו של העימות המתוכנן בינינו סותם את הגולל על האפשרות לקיים ולו מראית עין של דיון פומבי על תוכניתך לנסיגה חד צדדית שעליה נסוב המשאל. לצערי הרב, העובדה שברצותך מתקיים עימות וברצותך מתבטל, יש בה כדי להעיד על מהלך המשאל כולו: המשחק מכור ולמרות הכל, אנחנו במשחק כדי לנצח".

 

לשכת ראש הממשלה: דוחים את הטענות

 

בלשכת ראש הממשלה דחו את טענותיו של לנדאו. "ההחלטה לקיים את המשאל תוך שלושה שבועות היא החלטת מרכז המפלגה. ביטול העימות היא החלטת השופט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מחטף כוחני. לנדאו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
החלטת מרכז המפלגה. שרון
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
מומלצים