שתף קטע נבחר

כץ: ההתנתקות תביא לפינוי כל השומרון

בביקור בהתנחלות חומש, המועמדת לפינוי, אמר שר החקלאות: "מי שתומך בהתנתקות - רוצה שהיא תהיה רק יריית הפתיחה והוא מביא לפינוי כללי של השומרון . התושבים אמרו לו: "ההתנתקות נראית לא הגיונית. אנחנו מאמינים שנמשיך להישאר כאן"

"העובדה שהיישובים שמיועדים לפינוי באופן חד צדדי ללא הסכם בעזה וצפון השומרון, היא לא מקרית. מי שתומך בזה, רוצה שזאת תהיה רק הפתיחה והוא מביא לפינוי כללי של השומרון", כך אמר היום (ג') השר ישראל כץ מהליכוד והוסיף כי גם אם תעבור תוכנית ההתנתקות הוא ימשיך לשבת בממשלה.

 

 

שר החקלאות ישראל כץ סייר הבוקר בהתנחלויות בגזרת בנימין ולאחר מכן, הגיע לצפון השומרון. שם נפגש עם תושבים ביישוב חומש, שעל פי תוכניתו של ראש הממשלה, אמורה להיות מפונה יחד עם ההתנחלויות גנים, כדים, ושא-נור.

 

כאשר הגיע למקום, התקבל השר כץ בקריאות שמחה על ידי התושבים. הוא אמר להם: "מדובר ביישוב חשוב שממוקם בעמדה חשובה. לפני 20 שנה הייתי כאן עם ראש הממשלה שאז כיהן כשר ואני הייתי העוזר שלו. אני זוכר את ההסברים שלו מדוע זה חשוב שתהיה כאן התיישבות. גם מהבחינה המדינית וגם מהבחינה הביטחונית. הוא היה כל כך משכנע, שגם היום נשארתי משוכנע מדבריו על החשיבות של המקום הזה ואני קורא לראש הממשלה לבוא לכאן ולהסביר האם ולמה שינה את עמדותיו".

 

עוד אמר השר כץ כי "ב-2 במאי מתפקדי הליכוד יידרשו להכריע מי יישב במקום הזה. האם אתם תשבו כאן, צה"ל או, חלילה, התנזים וג'יבריל רג'וב. אני מתכוון לעשות את המקסימום כדי לשכנע את חברי הליכוד שמי שיישב כאן זה אתם ולא, חלילה, התנזים וארגוני הטרור".

 

כץ ציין כי הוא משוכנע "שההתיישבות היא זו שתנצח את הפוליטיקה".

 

יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר  בסיור: "לפני כחמש שנים, כאשר היה בנימין נתניהו ראש הממשלה, הוא ביקר פה והבטיח שהיישוב חומש והיישובים הסמוכים גנים וכדים יישארו לעולם. הוא אמר שהמקומות האלה, שמהווים ערך התיישבותי וביטחוני, ולא נמסור אותם לעולם". ליברמן הוסיף "מתפקדי הליכוד צריכים להחליט אם הם מפקירים את אמונתם ומשמעותו, 'הספר הלבן' על היישובים ביהודה, בשומרון ובעזה".

 

יו"ר ועד היישוב בחומש, ראובן טביב, קרא לחברי הכנסת ולשרים לבוא ולראות בעיניים שלהם על מה מדובר והוסיף "אנחנו עדיין מאמינים שנמשיך להישאר כאן".

 

חומש: משפחות חדשות נקלטו

 

היישוב חומש הוקם לפני כ 23 שנה וגרים בו 40 משפחות. בתקופת האינתיפאדה היתה עזיבה של מספר משפחות, אבל יש גם מספר משפחות שנקלטו.

 

בת שבע אינגרם הגיעה עם בעלה ליישוב חומש לפני כחצי שנה מאלון מורה. בינתיים נולד להם ילד, אלישע. אינגרם מספרת: "פנו אלינו ואמרו לנו שבגלל המצב בחומש, שהרבה משפחות עזבו, יש חשיבות לבוא ולחזק את המקום ואנחנו החלטנו לבוא". על האפשרות שהם יפונו מבתיהם, אמרה אינגרם: "זה נראה לי לא הגיוני ולא מציאותי לחלוטין".

 

בני שלום גר עם משפחתו כבר 23 שנה בהתנחלות חומש. לשלום שלושה ילדים שגרים בהתנחלות ושני נכדים וכל בני המשפחה גרים במקום. שלום אומר: "כשתמיד היינו בדרך להסכם עם הערבים, ידענו שהם יטרפדו את זה. כמו שאמרו אחרים, 'לעולם הערבים לא יחמיצו הזדמנות להחמיץ' אבל הפעם, העסק הוא בינינו לבין עצמנו".

 

שלום מנסה שלא לחשוב על החדשות הקשות: "זה גדול עלינו. אנחנו ממשיכים לחיות ולעבוד כרגיל. זה שהשר כץ הגיע לפה זה עוזר לנו מוראלית". שלום הצביע בבחירות האחרונות לליכוד והוא אומר "אני מאוכזב גם מהליכוד וגם מראש הממשלה. הוא היה פה לפני כ-20 שנה ואני זוכר מה שהוא אמר ומה שהבטיח". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
כץ. ההתנתקות - תקדים
צילום: גלי תיבון
מומלצים