שתף קטע נבחר

תקלה בדפדפני אקספלורר

גולשים בדפדפן אינטרנט אקספלורר חווים בשעות האחרונות תקלות בגלישה, הבאות לידי ביטוי בהעלמותן של תמונות מאתרים שונים. מיקרוסופט ישראל: "מקור התקלה אינו בדפדפן"

במהלך היום (ג') התלוננו גולשים רבים על תקלות בגלישה באתרים שונים, שבאו לידי ביטוי בהעדרן של תמונות. במקומן של התמונות שאמורות היו להופיע בעמוד, הוצגו X אדומים, המסמנים את מיקומה של התמונה שאמורה היתה להיות מוצגת. 

 

למרות שבתחילה נראה היה שמדובר בתקלה שמקורה בדפדפן אינטרנט אקספלורר 6 בלבד, כעת מתברר כי גם גולשים שעל מחשבם מותקן דפדפן אקספלורר מגירסאות קודמות נתקלו בבעיה. עם זאת, בדפדפנים אחרים, כגון FireFox ואופרה, מוצגים האתרים כשורה.

 

השערות שונות הועלו לגבי הסיבה לתקלה, ביניהן תקלה באחד מעדכוני התוכנה של מיקרוסופט או וירוס חדש. אך ממיקרוסופט ישראל נמסר ל-ynet כי לאחר בדיקות "הובהר מעל לכל ספק שלא מדובר בתקלה בדפדפן אקספלורר, בוודאי שלא בגירסה ספציפית".

 

מהחברה נמסר עוד כי נערכה בדיקה לגבי קשר בין התקלה לבין עדכון Windows, ממנה עולה כי אין קשר בין הדברים. "אנחנו יודעים בוודאות שלא מדובר בתקלה הנובעת מהדפדפן עצמו", הבהירו ממיקרוסופט. טרם אותר מקור התקלה באופן ודאי, ונערכות בדיקות נוספות.

 

ראוי לציין שלא נתקבלו דיווחים על תקלות דומות בעולם, ובשלב זה נראה כי מדובר בתקלה שמקורה בישראל, שיתכן והיא נובעת מבעיה באתר וואלה, הכולל סקריפט בעייתי באחד מדפיו. אולם מוואלה נמסר כי "מקור הבעיה לא אצלנו".

 

פתרונות אפשריים

 

1. גשו ל-Tools-Internet Oprions שם ביחרו בלשונית Advanced, ואתרו את השורה הבאה: Enable third party browser extentions. במידה ומסומן V לידה, יש להסיר אותו ולהפעיל את המחשב מחדש. 

 

2. יש לסגור את כל החלונות הפעילים של הדפדפן ולפתוח חלון חדש. במדיה ועדיין לא מוצגות תמונות, יש למחוק את הקבצים המאוחסנים בזכרון המטמון: Tools-Internet Options, בלשונית General יש ללחוץ על "Delete Files".


פורסם לראשונה 20/04/2004 16:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקלה בדפדפני אינטרנט אקספלורר בישראל. אילוסטרציה
מומלצים