שתף קטע נבחר

רבני ימין: שרי הליכוד "בוגדים באחיהם ובוחריהם"

מתקפה חריפה מצד ועד רבני עמותת פיקוח נפש על בכירי הליכוד, בשל תמיכתם בתוכנית ההתנתקות. בכרוז שפירסמו אומרים הרבנים: "תאוות הכסא והמשרה עלתה להם לראש, ובטפשותם מוסרים אנשים נשים קשישים וילדים - כאתנן זנונים לגוי היושב בוושינגטון". מדובר בעמותה של כ-300 רבנים מכל הארץ, שכבר פרסמה בעבר כרוזים חריפים

מתקפה חריפה מרבני הימין על שרי הליכוד: עמותת הרבנים "פיקוח נפש", פרסמה היום (ד') כרוז חריף נגד שרי הליכוד שהחליטו לתמוך בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה. שרי הליכוד מכונים מפורשות "בוגדים".

 

וכך נכתב בכרוז: "בוגדים בבוחריהם, בוגדים באחיהם אנשים נשים וטף יושבי גוש קטיף - זהו התואר המגיע לשרים הסוררים של הליכוד. תאוות הכסא והמשרה עלתה להם לראש, ובטפשותם מוסרים אנשים, נשים, קשישים וילדים - כאתנן זנונים לגוי היושב בוושינגטון".

 

עוד אומרים הרבנים: "הבוז לכם ממשלת שרון! אלוקי ישראל דיין אלמנות ואבי יתומים לא יסלח לכם! ההסטוריה לא תסלח לכם! אנו קוראים לחברי הליכוד בעלי מצפון יהודי שלא ייסחפו, ולא ייגררו כעדר אחרי ה"מנהיגים" המדומים".

 

בראש הוועד, שבו חברים כ-300 רבנים מרחבי הארץ, עומדים הרבנים דוד דרוקמן, יעקב יוסף (בנו של הרב עובדיה יוסף) ויוסף גערליצקי. בעבר כבר פרסמו מספר כרוזים שנויים במחלוקת, למשל אודות כך ש"אסור לבצע טרנספר של יהודים מבתיהם".

 

הרב דוד מאיר דרוקמן אמר ל-ynet בעקבות פרסום הכרוז: "גוועלד, עם ישראל עובר שטיפת מוח כאילו שלמחרת הפינוי בגוש קטיף יבוא לציון גואל. זה מזכיר את התמימות של עמנו אחרי ששמעון פרס אמר 'שמש חדשה זורחת על המזרח התיכון', ואנחנו שוכחים מה הולכים לעשות כאן. הולכים לזרוק משפחות, גברים נשים וטף, מבתיהם. מפקירים בתי קברות שאליהם יוכלו להגיע מרצחים".

 

הרב דרוקמן הוסיף: "אנחנו מחסלים את עצמנו כעם. צריכה להיות מינימום של דאגה אחד לשני בתור עם, ולא לאפשר גירוש נוסח פוגרומים באירופה. שומו שמים, עם ישראל צריך להתעורר". לדבריו, שלח מכתב ברוח זו בעשרות אלפי עותקים, למתפקדי הליכוד בקריית מוצקין.

 

הדברים ממשיכים מתקפה מצד גורמים דתיים בימין, שהחלה אמש בקמפיין של חב"ד, והמשיכה בראיון שהעניק ל-ynet המיליונר ואיש חב"ד יוסף גוטניק, שאמר כי הוא "מאוכזב מאוד" מתמיכתם של שרי הליכוד בהתנתקות.

 

רבני יש"ע: פוליטיקאים מוכי חולשה וייאוש

 

בתוך כך, ועד רבני יש"ע פרסם היום הודעה אל מתפקדי הליכוד. על ההודעה חתומים יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור והרב דניאל שילה. בין היתר נכתב בפנייה, "חלק מהפוליטיקאים של הליכוד, שהיה עד כה נאמן לארץ ישראל, הצטרף היום אל המצדדים בעקירת מתיישבי חבל עזה בנימוק שהעם נלאה ממלחמת 3 השנים האחרונות והוא מבקש שינוי, ולדעתם יש לאפשר זאת. פוליטיקאים אלו מוציאים את דיבתכם רעה לומר, שאתם מתפקדי הליכוד, נפלתם ברוחכם בגלל השנאה הערבית והטרור הבא בעקבותיה ועל כן, גמרתם אומר, לעקור יישובים מארץ ישראל ולגרש את יושביהם".

 

עוד נכתב, "אתם מסכימים שילדי משפחת אופיר כהן, אשר רגליהם נקטעו בדרכם לבית הספר, ואשר השתקמו וחזרו לכפר דרום, יוגלו משם, הפעם על ידי יהודים ויראו את ביתם בידי מבקשי נפשם? אתם מסכימים שאנשים אשר נעקרו כבר פעם מחבל ימית והופנו להתיישב בחבל קטיף, יגורשו שוב? והפעם, עם בניהם ונכדיהם?

 

"אתם מסכימים לעקירת מתים מקבורותיהם? הלשם כך ייסדנו מדינה והקמנו צבא, כדי שלא יהיה לנו למגן משנאת הגויים? פוליטיקאים מוכי חולשה וייאוש תולים את חולשתם הם בכם והם אומרים, בעצם כדברי שאול 'כי יראתי את העם ואשמע בקולם'. מתפקדי הליכוד, נערו מעליכם את דיבתם הרעה של תאבי משרה. אימרו אנו לא נחלשנו. אל תיפלו בחולשתם של פוליטיקאים אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
הרב דוד דרוקמן. "שטיפת מוח"
צילום: צביקה טישלר
צילום: פייר תורג'מן  באו-באו
אולמרט ונתניהו. כרוז חריף
צילום: פייר תורג'מן באו-באו
מומלצים