שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ועדת האו"ם קראה לבטל עונש המוות; ארה"ב התנגדה

  ברוב של 29 מדינות בעד ו-19 נגד, קיבלה הוועדה לזכויות אדם של האו"ם הצעת החלטה הקוראת לביטול עונש המוות. בין המתנגדות היו ארה"ב, יפן, סין וסעודיה

  ארה"ב הצטרפה היום (ד') לסין, סעודיה וזימבבואה בהתנגדותה להצעת החלטה של הוועדה לזכויות אדם של האו"ם להפסיק באופן מוחלט את עונש המוות.

   

  אולם ההחלטה, שהוצעה על ידי אירלנד בשמן של 25 מדינות, ביניהן חברות האיחוד האירופי ומדינות אמריקה הלטינית, אושרה על ידי הוועדה, זו השנה השמינית ברציפות.

   

  ההצבעה על הנוסח, הקורא לכל המדינות בהן ישנו עונש מוות לבטלו באופן מוחלט, ובינתיים גם לדחות הוצאות להורג מתוכננות, התקבלה ברוב של 29 בעד נגד 19 מתנגדות, וחמש מדינות נעדרו. בוועדה חברות 53 מדינות.

   

  ההחלטה קוראת גם למדינות בהן קיים עונש מוות בגלל אמונה דתית או קיום יחסים בין מבוגרים בהסכמה, לבטלו לפחות ב"עבירות" אלה. הכוונה לעונשי מוות במדינות מוסלמיות לאנשים המתכחשים לאיסלאם, או לעונשי מוות בסקילה לנשים על ניאוף. 

   

  רוסיה, בה בוטל עונש המוות מאז נפילת המשטר הקומוניסטי ב-1991, הצביעה בעד ההחלטה. מדינות נוספות שתמכו בהצעה היו אוסטרליה, דרום אפריקה, ארגנטינה, ברזיל מקסיקו. אולם בין המתנגדות היו מלבד ארה"ב, גם יפן, מצרים, אתיופיה בחריין וקטאר.  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים