שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרקליטו של גונן שגב: הוא מוחזק בתנאי מעצר מחפירים
  עורך דינו של שגב טוען כי הוא מוחזק בחדרון קטן, מובל לפגישות עימו כשהוא אזוק ברגליו ונמנעים ממנו תנאים מינימליים המגיעים לכל עציר כמו ארוחה חמה וטיול יומי. המשטרה: "זכויותיו - כמו של כל עציר". בחקירתו טוען השר לשעבר כי כששב מהולנד היו בידיו מסמכים המיועדים לגוף ממלכתי

  השר לשעבר ד"ר גונן שגב, שנעצר בחשד לניסיון הברחת סמים לישראל מהולנד, מוחזק בתנאי מעצר מחפירים, כך טוען הערב (שבת) פרקליטו, עו"ד ליאור אפשטיין.

   

  שגב נעצר ביום רביעי בלילה לאחר עשרה ימים של חקירה, בחשד שהיה קשור לרשת שהבריחה סמים קשים לישראל. ביום חמישי הוארך מעצרם של שגב ושל שני החשודים הנוספים בפרשה, עו"ד אריאל פרידמן ובן דודו של שגב, משה ורנר, בשבעה ימים.

   

  מאז המעצר טוען הפרקליט עו"ד אפשטיין, כי שגב מוחזק בתנאי מעצר מחפירים בתחנת משטרת השכונות בתל אביב, ושוהה בחדרון קטן שנראה יותר כמו צינוק.

  לטענת הפרקליט, מרשו אינו מקבל את התנאים המינימליים המגיעים לכל עצור, בין השאר שתייה חמה, נייר טואלט, ארוחה חמה וטיול יומי.

   

  עוד אומר אפשטיין, כי כאשר שגב מובא לפגישות עימו בתחנה, הוא נקשר באזיקי רגליים. "מתמיהה העובדה שאדם שהוא נכה צה"ל, פגוע בגידי רגלו, שביקש במשך עשרה ימים להגיע ולהיפגש עם המשטרה, מובא לפגישות עם פרקליטו כאשר הוא אזוק ברגליו", אמר עו"ד אפשטיין.

   

  הפרקליט הוסיף: "עצוב למדינת ישראל שהיא מחזיקה שר לשעבר ובן אדם כלשהו בתנאים כאלה. המהירות שבה אותה מדינה מרוממת אותך לשיא ומשפילה אותך לתהומות מלמדת שהמדינה איבדה דרך, כיוון ומעל לכל, לא יצרה לעצמה תרבות הכרחית שאזרחים יוכלו לחיות בה".

   

  עו"ד אפשטיין הדגיש עם זאת כי ביחידה החוקרת, ימ"ר תל אביב, זוכה שגב לתנאים טובים יחסית.

   

  אגב, לפני כשנה התאבד עציר שהוחזק במשטרת השכונות, לאחר שהתלונן ללא הרף על תנאי המעצר הקשים בהם הוחזק.

   

  מדוברות משטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה לטענות פרקליטו של שגב: "החשוד, העצור בגין ניסיון לייבוא סמים מהולנד, מקבל את הזכויות המגיעות לו כמו לכל עצור אחר".

   

  המשטרה: יש סתירות בחקירה

   

  בתוך כך טוענים במשטרה, כי קיימות סתירות רבות בחקירתו של ד"ר שגב ועל כך טוען פרקליטו, עו"ד אפשטיין, כי סביר שגרסתו לא תהיה זהה במאה אחוזים לגרסה הראשונית ששלח אליהם בפקס, מאחר שהוא לא למד אותה בעל פה.

   

  ד"ר שגב טוען בחקירתו, כי היה אמור לחזור לישראל ובידיו מסמכים המיועדים לגוף ממלכתי. לדבריו, אף שהה באחרונה באלג'יר במסגרת פעילותו. לדבריו, הבדיקה היסודית שנערכה לו בשדה התעופה בהולנד היתה לאחר שהוא לא הסכים להציג את אותם מסמכים הכתובים בערבית לאנשי הביטחון.

   

  ערעורו של בן הדוד נדחה

   

  אתמול נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון במהלכו דחתה השופטת נורית אחיטוב את הערעור שהגיש בן דודו של שגב, משה ורנר, על מעצרו.

   

  פרקליטיו, עורכי הדין משה וזיו גלעד, טענו בבית המשפט כי ורנר בן אדם נורמטיבי ואפשר גם להסתפק בחלופות מאסר. אולם השופטת קבעה שקיים חשד סביר נגדו ואף למעלה מכך ודחתה את הערר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  המדינה מרוממת ומשפילה. אפשטיין
  צילום: אבי כהן
  צילום: אבי כהן
  שוהה בחדרון קטן. שגב
  צילום: אבי כהן
  מומלצים