שתף קטע נבחר

מזוז הורה לרשום לאלתר עמותה נגד ההתנתקות

היועץ המשפטי התפלא על החלטת ממלאת-מקום רשם העמותות, שעיכבה את רישום העמותה של ח"כ גלעד ארדן נגד תוכנית ההתנתקות, והעבירה את העניין לטיפולו. ארדן: "מצער שיש סתימת פיות מתחילת ההליך של המשאל"

ממלאת-מקום רשם העמותות סירבה הבוקר (א') לבקשתו של ח"כ גלעד ארדן (ליכוד) לרשום עמותה שתפעל נגד תוכנית ההתנתקות - וחוללה סערה.

 

לטענת ממלאת-מקום הרשם, רות שלגי, מאחר שמדובר בעמותה בעלת מטרות פוליטיות, יש להעביר את הנושא לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה. שעות ספורות לאחר החלטתה, הורה היועץ, מני מזוז, לרשום את העמותה לאלתר.   

 

היועץ המשפטי הביע פליאה על החלטתה של ממלאת-מקום הרשם. "לא ברור מדוע קיים קושי ברישום העמותה", כתב. "לאחר עיון", הוסיף מזוז, "לא מצאנו כל עילה להימנע מרישומה, ויש לעשות זאת בהקדם. בהתחשב בנושא ובמטרות העמותה, מן הראוי לפעול לרישומה בדחיפות הראויה". 

 

ארדן סיפר בשיחה עם ynet: "רצינו להקים גוף שמורכב מאנשי ליכוד, כדי שראש הממשלה לא יוכל לומר שרק אנשי יש"ע מתנגדים לתוכנית. הלכנו לרשום את העמותה בפעם הראשונה בערב חג הפסח והבטיחו לנו אחרי החג כי העמותה תירשם.

 

"לאחרונה קיבלנו מכתב שבו הם אומרים שהם לא רושמים אותנו, ואז החליט היועץ המשפטי לממשלה להתערב. מצער מאוד שיש סתימת פיות מתחילת ההליך של המשאל, אבל בסופו של דבר, את המשאל הזה נכריע במוח ולא בכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סתימת פיות. ארדן
צילום: סבסטיאן שיינר
לא הבין את הקושי. מזוז
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים