שתף קטע נבחר

סערה בליכוד: "פעיל במפלגה מסית לרצח שרון"

באתר אינטרנט של "מנהיגות יהודית" פורסם מאמר, פרי עטו של פעיל הליכוד אוהד קמין, בו נכתב: "שרון הוא האויב הפנימי, לא סתם אויב - אלא אויב מסוכן ביותר לעם היהודי". השרה לבנת ומנכ"ל הליכוד דורשים להוציאו משורות המפלגה ולפתוח בחקירה

סערה במערכת הפוליטית בעקבות מאמר שפורסם אמש (יום א') באתר האינטרנט של קבוצת "מנהיגות יהודית", קבוצתו של משה פייגלין בתוך הליכוד. במאמר, שנכתב על-ידי פעיל הליכוד אוהד קמין, מופיעות אמירות קשות נגד ראש הממשלה, מהן עלולה להשתמע אף קריאה לשימוש בנשק.

 

"שרון הוא האויב הפנימי", כותב קמין במאמרו. "הוא לא סתם אויב - אלא אויב מסוכן ביותר לעם היהודי ... מתוך הכרה בכך שהאויב הפנימי הראשי שלנו הוא שרון, יש לייצר במיוחד עבורו לשון שונה, חדשה, שפת הלחצים, האיומים, הנשק, הכוח והסנקציות".

 

"בעולם הפוליטי של היום", נכתב, "הרלוונטיות הפוליטית היא הערך המוסף לטיעון כלשהו באמצעות אלימות. במילים אחרות: הרוצה לתת לעמדתו מעמד מיוחס כדאי שייטול לידיו נשק כלשהו אותו יכוון כלפי עמיתו.

 

"במקרה המסוים של שרון יש ליזום התקפות בכל שדה שנראה כי ניתן לפגוע בו, כשבראש המטרות העדכניות נכון לזמן הזה, מטרת סילוקו מכס השלטון. על אויבנו להיות במצב שבו, כמו הפושעים הנאציים הנרדפים, הם לא יוכלו לבנות את עתידם על היעלמות בערפל חוסר הידיעה ההיסטורי".

 

"לא לעבור בשתיקה"

 

בעקבות פרסום הדברים, פנתה שרת החינוך, התרבות והספורט, לימור לבנת, ליועץ המשפטי לממשלה, וטענה כי "המאמר רצוף דברי שטנה, ואף קורא לשימוש בלחצים, באיומים ואף בנשק נגד ראש הממשלה". לבנת ביקשה מהיועץ, מני מזוז, כי יבחן את תוכן המאמר וינקוט בהליכים, כפי שיימצא לנכון.

 

במקביל, פנתה השרה לבנת לבית-הדין של הליכוד, בדרישה להוציא את מחבר המאמר ואת העומדים מאחורי הפרסום משורות המפלגה: "מקומם לא אתנו", היא טוענת. "אסור שאנשים בודדים יכפישו תנועה שלמה".

 

לדברי השרה לבנת, אף שהודיעה על תמיכתה בתוכניתו המדינית של ראש הממשלה, היא "מבינה ללבם של המתנגדים וחשה את כאבם. יחד עם זאת, קיימים קווים אדומים ומסוכנים שאסור לעבור עליהם בשתיקה. גם אם נכתבו על-ידי קבוצה קטנה ושולית".

 

מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, פנה ליועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד איתן הברמן, ודרש ממנו לסלק לאלתר את אוהד קמין משורות התנועה. לדברי ברמי, "מדובר בהסתה חמורה וברורה לרצח. רק מוח חולני מסוגל להשוות את ראש ממשלת ישראל לפושעי הנאצים, ורק שכל קיצוני ומעוות יכול לקרוא להשתמש בנשק כנגדו".

 

ברמי קרא למשטרה לפתוח בחקירה מיידית נגד קמין, ולבדוק האם עומדת מאחוריו התארגנות רחבה יותר, לנוכח האיומים על חייו של ראש הממשלה. הוא אף הנחה לתגבר את האבטחה בקלפיות, במטרה למנוע מגורמים קיצוניים לפגוע ביום הבחירות ובטוהרו.

 

בשב"כ הביעו לאחרונה חשש מהאפשרות לפגיעה בראש הממשלה, הן מצד הימין הקיצוני והן מצד גורמי טרור - בעקבות תוכניתו המדינית מחד, והפעולות בהן נוקטת ישראל נגד צמרת ארגוני החבלה מאידך.  


פורסם לראשונה 25/04/2004 21:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
איומים. שרון
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
צילום: שאול גולן
לא יכפישו תנועה שלמה. לבנת
צילום: שאול גולן
צילום: אטילה שומפלבי
ראש חטיבת "מנהיגות יהודית", פייגלין
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים