שתף קטע נבחר

הפרקליטות: גלעד שרון משתף פעולה "סלקטיבית"

המרדף אחרי המסמכים: היום התקיים דיון נוסף בפרשת המסמכים שעל גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, למסור לידי הפרקליטות. בפרקליטות טענו כי הנכונות שלו למסור אותם בפועל "מאוד מסוימת ומאוד סלקטיבית". פרקליטו טען: החומר אמור להגיע מכל הגורמים בימים הקרובים. המשך הדיון נדחה

פרשת המסמכים של גלעד שרון: שופטת בית משפט השלום בתל אביב דחתה היום (ד') לשבוע הבא את הדיון בשאלה האם יעיד גלעד שרון בפני בית המשפט, בפרשיות ששמו נקשר בהן לכאורה.

 

הדיון עסק בסוגיית המסמכים שעל שרון הבן למסור לפרקליטות. פרקליטו של שרון, עו"ד קנת מן, טען כי לאחר הדיון בבית המשפט בפתח תקוה, שבו העיד בנו של ראש הממשלה לראשונה, נשלחו 5 בקשות לסיריל קרן, בנק דיסקונט, רואה החשבון אורי הרפז, עו"ד אבי אלתר ובנק באוסטרליה כדי שיעבירו את המסמכים המבוקשים.

 

על פי עו"ד מן, שרון הבן כבר דיבר עם הבנק באוסטריה והחומר אמור להגיע ארצה בימים הקרובים, וכך גם מרואה החשבון הרפז.

 

נציג הפרקליטות, עו"ד גל לברטוב, טען כי אין מדובר בנכונות מעשית אלא בנכונות תיאורטית "מאוד מסויימת ומאוד סלקטיבית". עוד טען עו"ד לברטוב כי "לא מדובר במסמכים היסטוריים מלפני שנים והם לא דורשים משרון לנסוע לטיול בעולם כדי לאסוף אותם. מדובר במסמכים קריטיים לכל אדם שמנהל עסקים".

 

שופטת בית משפט השלום, דניאלה שיריזלי, הפסיקה את הדיון במהלכו ואמרה כי מהטיעונים של שני הצדדים עולה כי טרם התגבשו דיים תנאי הייסוד לחקירת שרון במסגרת ביקורת שיפוטית, והמטרה היא לגרום להשגת ומסירת המסמכים - ולא ההליך ואופן השגת המסמכים הם החשובים. היא דחתה את המשך הדיון לשבוע הבא.

 

"לא יכול לזכור את המסמכים"

 

בעדות שנתן בבית המשפט בפתח תקוה בשבוע שעבר, טען שרון כי "אני לא יכול לזכור את כל המסמכים שראיתי, אבל מסרתי את כל מה שהיה בידי, וכל מה שהעלתי על הדעת שיכול להיות במקום כלשהו, אולי אצל דוד אפל. הכנתי פניה אליו וביקשתי ממנו שיעביר לי אותם. באשר לקלטות, מעולם לא היו בידי קלטות וידיאו, ורק מצפייה בטלוויזיה, התברר לי שצולמתי בסתר ללא ידיעתי וללא הסכמתי".

 

ואילו בראיון שהעניק לערוץ 2 ביום ששי, האשים שרון את הפרקליטות ואת המשטרה ברדיפתו. זאת, לטענתו, עקב היותו בנו של ראש הממשלה, אריאל שרון.

  

מדוע זרקת את הקלטות, נשאל גלעד, והשיב: "לאחר שהחוזה נחתם לא היה לי צורך בזה, עוד לפני בכלל שידעתי שהתחילה החקירה. אגב, הפרשה נחקרת כבר שנים, ומעולם אפילו לא נקראתי כעד. אם הפרקליטות לא חשבה שאני מעורב בעניין, מה אני הייתי צריך לחשוב? אתה יודע מה, חבל בעצם שאין לי את הקלטות. כי אם היו שומעים את זה, היו מבינים שזה לא רציני, זה טיפשי לחשוב שמי שמקבל שוחד יקליט זאת".

 

על השאלה על מה ולמה קיבל 20 אלף דולר לחודש מדוד אפל, השיב: "מדובר היה בפרויקט ענק, אפשר להגיד מגלומני. דודי אפל תכנן לבנות 100 אלף חדרים על אי קטן, בתי מלון, שטחי מסחר, אולמות קונגרסים, מה לא? אפילו רכבת ומנהרה תת ימית. הכל היה ענק, הכל היה גדול, אילו היו המשכורות, ולא הייתי חריג בטבלת השכר. אגב, בזמנו כשדודי היה מדבר על הפרויקט, הוא התייחס אל עצמו במובנים של ביל גייטס, זה היה הגודל שעליו היה מדובר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
שרון. פרשת המסמכים הלא נגמרת
צילום: אבי כהן
צילום: מיכאל קרמר
אפל. "פרויקט מגלומני"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים