שתף קטע נבחר

עימות: איזה בשר יאכלו בכנסת?

ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין נמאס מהבשר של בד"ץ ירושלים, שרק הוא מגיע למשכן. היו"ר טוען כי מדובר ב"קרטל של בשר במחיר מופקע". אלא שהרב הראשי לישראל מצגר, שהבטיח לעזור - שינה לפתע את דעתו, בטענה ש"המחיר סביר ולא מופקע". אז מהיכן יגיעו הקציצות של הח"כים?

עימות חדש בכנסת ישראל, הפעם סביב סוגיית הבשר שילעסו הח"כים: לפני כחודשיים בערך פנה יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, לרב הראשי לישראל יונה מצגר, בטענה כי ישנו "קרטל של בשר", המחייב את מזנון הכנסת לרכוש בשר אך ורק מסוכן בלעדי המחזיק תעודת כשרות של בד"ץ ירושלים.

 

לדברי ריבלין, "חיוב זה גורם להפקעת מחירים". השניים נפגשו והרב מצגר הבטיח שיעשה הכל כדי שההכשר הבלעדי לא יגרום להפקעת מחירים. הרב הבטיח גם כי ינפיק תעודת כשרות אשר תאפשר לספקים נוספים לספק בשר המקובל על כל העדות, תוך קיום תחרות הוגנת.

 

לפני כחודשיים הוציא הרב מצגר, מתוקף סמכותו כרבה הראשי של ירושלים וכאחראי על הכשרות, תעודת הכשר של הרבנות הראשית המאפשרת הכנסת בשר לכנסת בהשגחת 4 בד"צים, שהם "מהדרין מן המהדרין".

 

 אלא שלפני יומיים שיגר הרב מצגר מכתב לרבה של הכנסת, בו הוא קובע שהבשר שיכנס למזנון יהיה רק של אותו בד"ץ ירושלים שממנו ביקש היו"ר ריבלין להיפטר, וכי "יש לדאוג כי הסחורה תסופק בזמן ובמחיר מוזל".

 

יו"ר הכנסת ריבלין סירב לקבל את קביעתו החדשה של הרב מצגר והדגיש כי "הכשרות לכנסת אינה סחורה שעוברת לסוחר".

 

מלשכתו של הרב מצגר נמסר בתגובה כי "תעודת הכשרות הוענקה לשישה חודשים בלבד כדי לבדוק את הטענות שהעלה יו"ר הכנסת. ניסינו לעזור, אבל הנתונים שיו"ר הכנסת מסר היו לא נכונים. גילינו שהמחירים סבירים ולא מופקעים. עוד גילינו כי שאר הספקים לא מוכנים למכור לבעל המזנון בגלל מוסר תשלומים גרוע. לבסוף החזרנו את תעודת הכשרות שהיתה נהוגה 20 שנה ואנחנו לא מבינים מדוע יו"ר הכנסת משתולל".

 

בתוך כך יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, מיהר להוציא תגובה ובה הוא מזהיר כי "אם לא יוגש בשר במזנון הכנסת, אדאג להביא ארוחות לחברי סיעת שינוי ואז באמת יהיה חשש לכשרותו של הבשר. חברי סיעת שינוי, בכל אופן, לא ירעבו לבשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
ריבלין. לא רוצים בד"ץ ירושלים
צילום: דן בלילטי
צילום: דן בלילטי
מצגר. כן ולא
צילום: דן בלילטי
צילום: אתר הכנסת
חן. בשינוי לא ירעבו
צילום: אתר הכנסת
מומלצים