שתף קטע נבחר

מחלוקת בחצר הרב כדורי בעקבות איגרת ההתנתקות

בימים האחרונים הופצו איגרות מטעם המקובל הישיש, בחתימתו, ובהן בירך כל מי שיצביע "נגד התוכנית המסוכנת". הבן דוד כדורי טוען כעת: "הרב כדורי סבור שעזה איננה חלק מארץ ישראל, והיא שייכת לפלסטין". הנכד, יוסי: "הרב מתנגד להתנתקות". למי להאמין?

חצר הרב וההתנתקות: באיגרת שהופצה מטעמו של הרב, מבטיח המקובל הישיש ברכה למתנגדים. הבן, דוד כדורי, טוען כעת שאביו "מאמין שעזה שייכת לפלסטין". הנכד, יוסי: "הרב סבור שהתוכנית מסוכנת".

 

ב-ynet פורסם, כי ימים ספורים לפני משאל ההתנתקות, הופצו איגרות ובהם דברים בשם המקובל הרב יצחק כדורי ובשמו של הרבי מלובביץ', ובהם קראו להתנגד לתוכניתו של ראש הממשלה. 

 

בגלוייתו של הרב כדורי נכתב: "הנני מתפלל ומברך כל מי שיצביע נגד התוכנית המסוכנת". הגלויה מתהדרת בחתימתו של הרב.

 

מאחורי הגלויה כתוב בין היתר, "חובה להצביע נגד התוכנית המסוכנת, המנוגדת לתורה הקדושה ומסכנת את ביטחונם של כל תושבי ארץ הקודש. חובה על כל בר דעת בישראל לנצל את השפעתו בכדי שכל מי שיש לו זכות בחירה יבוא ויצביע נגד התוכנית והנני מברך את המתנגדים בכל הברכות האמורות בתורה הקדושה. הנני מתפלל ומברך בעד כל מי שיפעל ויצביע נגד התוכנית המסוכנת".

 

מי צודק? הבן או הנכד?

 

נכדו של הרב כדורי, יוסי, סיפר ל-ynet שגורמים ביש"ע פנו לשאול את דעתו של הרב כדורי על תוכנית ההתנתקות, והתשובה היתה שהתוכנית מסוכנת. 

  

דוד כדורי, בנו של הרב כדורי טוען שלא ראה פסק הלכה חתום על-ידי הרב, אך בעבר שוחח עם אביו וזה הביע התנגדות "לעקירת יהודים מבתיהם".

 

הוא הוסיף: "עמדת הרב כדורי היא שעזה איננה חלק מארץ ישראל, והיא שייכת לפלסטין, גם לפי המקורות. חשבתי, כששוחחתי עם הרב על הנושא לפני חודש, להעביר את הדברים לידיעת אריק שרון, אך לא עשיתי זאת".

  

הרב כדורי הוא בן למעלה מ-100 שנה. למעשה, איש אינו יודע מהו גילו המדויק. האיגרת פורסמה לראשונה באתר "לדעת.נט", ואחר כך הופצה באתרי האינטרנט המזוהים עם יש"ע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגלויה שהופצה. אמת או זיוף?
אי-פי
מה באמת חושב הרב? (ארכיון)
אי-פי
צילום: תומריקו
קמפיין המתנגדים
צילום: תומריקו
מומלצים