שתף קטע נבחר

שדרות: בני שרון הצביעו בקלפי המשודרגת

את הבוקר פתחו עמרי וגלעד שרון באולם הספורט גיטיס בשדרות, לשם הועברה הקלפי לאחר שאנשי היחידה לאבטחת אישים הזדעזעו מהסניף המקומי במרכז המסחרי. במהלך סוף השבוע בילו תושבים רבים מגוש קטיף את השבת בבתי תושבים באזור והמשיכו בניסיונות השכנוע, כשהם מזהירים מהפיכת העיר ל"קריית שמונה של הדרום"

פנים מוכרות פתחו את הבוקר (א') בהצבעה בקלפי של הליכוד באולם הספורט גיטיס בשדרות. ח"כ עמרי שרון ואחיו גלעד, בניו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיעו לקלפי מיד עם פתיחתה, בשמונה בבוקר, כדי להצביע במשאל מתפקדי הליכוד. לאח עמרי מחכה יום ארוך - הוא מתכוון "לחרוש" את כל אזור הדרום, בניסיונות שכנוע אחרונים ואחר כך לעלות צפונה. בעוד גלעד היה מסוגר כהרגלו וחייך חיוך מאולץ, טפח עמרי על כתפי הפעילים ואמר: "קדימה, לעבודה".

 

בצהריים יגיע גם ראש הממשלה להצביע בשדרות. משפחת שרון היתה אמורה להצביע במקור, יחד עם שאר המתפקדים בעיר, בסניף הליכוד הקטן במרכז המסחרי. אלא שאנשי היחידה לאבטחת אישים, שהגיעו לבדוק את המקום בשבוע שעבר, פסלו את הרעיון. הסניף נמצא במקום הומה יחסית בעיר וכדי להקל על אנשי האבטחה הוחלט להעביר את הקלפי למקום "סטרילי" יותר, לאולם הספורט.

 

שדרות היא אחד המקומות בהם פעלו ביתר שאת המתנחלים מגוש קטיף, המתנגדים לתוכנית ההתנתקות. "שדרות היא נייר הלקמוס שלנו להצבעה, עיר שספגה קסאמים יותר מכל מקום אחר בארץ, וזה אמור להראות לציבור מה יהיה לאחר שתתקבל התוכנית, חלילה", אמרו המתנגדים, שהמשיכו בפעילותם בעיר.


לחצו כאן למפת ההתנתקות

 

כ-200 פעילים מגוש קטיף עברו במהלך השבוע בעיר, בין 935 המתפקדים, ודיברו על לבם. למתנגדים סייע ראש העיריה, אלי מויאל , מהיחידים מבין ראשי הערים בליכוד שיצא בגלוי נגד התוכנית. "אם התוכנית הזו תעבור אנו נהפוך לקרית שמונה של הדרום" הזהיר.

 

לעזרתו הגיע בשבוע שעבר השר עוזי לנדאו, שסייר בעיר והזהיר מפני "אוטוסטרדת טילים שתגיע לאזור באמצעות הנמל החדש שייבנה ברצועת עזה". לנדאו ומויאל סיירו יחד עם אנשי גוש קטיף באזור, הצביעו לעבר העיירה בית חנון ובית להיה, מהן מגיעות רקטות הקסאם.

 

מצד שני, גם יו"ר סניף הליכוד, יובל גבאי, התומך בתוכנית, אינו אופטימי. "זה יותר עניין פסיכולוגי מאשר אידיאולוגי", אמר גבאי, "תושבי העיר חטפו קסאמים וזה עובד לרעתנו, המתנגדים עבדו חזק מאוד אצלנו וגם זה השפיע".

 

תושבים רבים מגוש קטיף הגיעו לשדרות ו"עשו" בה את השבת, בבתי תושבים באזור. במהלך השבת פשטו רבים מהם על בתי הכנסת והגיעו לתפילות השבת, במהלכן נשאו דברי תורה שהצביעו בבירור על כך שהמהלך מנוגד כביכול לדברי אלוהים והבטחותיו לעם ישראל.

  

כמו כן חילקו המתנחלים בשדרות, אשקלון, אשדוד וקרית מלאכי, את התפילה המיוחדת שחיבר רבה הרוחני של המפד"ל הרב מרדכי אליהו, כנגד ההתנתקות, "תפילה כנגד אנשי הזדון שקמו עלינו".

 

אשקלון: כמו גירוש ספרד

 

אחד הרבנים מהרצועה שהגיע בשבת לבית כנסת באשקלון, הישווה את הפינוי המתוכנן לגירוש יהודי ספרד. "גירשו יהודים מספרד רק בגלל יהדותם, ניתקו אותם מבתיהם מהמקום היחיד שבו יש לאדם ביטחון", אמר בדרשתו.

  

יו"ר הסניף המקומי, שבתאי צור, תומך בתוכנית ההתנתקות, יחד עם חברת הכנסת מרינה סולודקין, שאף השתתפה בפגישה שקיים אהוד אולמרט עם קומץ פעילים. נגד התוכנית פועלים מתפקדים בראשותו של ח"כ גלעד ארדן.

 

המתנגדים טוענים כי בידיהם סקר המתייחס לאשקלון, שבה 3,500 מתפקדים, ולפיו 70 אחוז מתנגדים לתוכנית.

 

באשדוד, בה פעל ובה נבחר עמרי שרון לכנסת, תומכים ראשי הסניף בתוכנית. אבל בעיר חוששים שיריבות פנימית בין שתי קבוצות ההנהגה בסניף עלול להוביל לתוצאות הפוכות. גם בעיר זו, בה יש 7,500 מתפקדים, בילו אנשי גוש קטיף את השבת. לעזרתם פועלים תלמידי ישיבות תיכוניות ותלמידות אולפנה שמחלקים ברחובות חומר הסברה נגד התוכנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
קדימה, לעבודה. שרון
צילום: אתר הכנסת
צילום: תומריקו
קלפי של הליכוד
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
תושבי גוש קטיף. ממשיכים במאמצים
צילום: תומריקו
מומלצים