שתף קטע נבחר

אחרי המשאל: אבן פינה לשכונה חדשה בנוה דקלים

יממה אחרי משאל הליכוד והריגתן בפיגוע של טלי חטואל וארבע בנותיה, חנכו בגוש קטיף שכונה חדשה, שכל הדירות בה כבר נמכרו. בגוש אומרים כי לאחרונה, למרות המצב הביטחוני, חלה עלייה בביקוש לדירות

יום לאחר הפיגוע הרצחני ומשאל ההתנתקות בליכוד הונחה הבוקר (ב') אבן פינה לשכונת מגורים חדשה ביישוב נוה דקלים בגוש קטיף (למפה - לחצו כאן). עשרות מתושבי הגוש השתתפו בטקס.

  

בניית השכונה, בה מתוכננות 21 יחידות דיור, אמורה להסתיים בתוך כשנה. כל הדירות בשכונה כבר נמכרו, אולם הבנייה עלולה להתעכב בשל העובדה שפועלים פלסטינים לא מורשים להיכנס ולעבוד בגוש קטיף.

 

טובה בר שלום, תושבת גני טל, שפתחה את טקס הנחת אבן הפינה דיברה על הכאב כתוצאה מהפיגוע, אך ציינה כי הוא אינו מרתיע את התושבים "אנו בונים ונוטעים, זורעים וקוצרים, יולדים ומגדלים, שותלים ומטפחים", אמרה.

 

גם הרב יגאל קמינצקי אמר כי למרות הצער, חייבים להמשיך ולטפח את ההתיישבות בגוש קטיף. "הנחת אבן הפינה היא סמל למה שאנחנו מאמינים בו. באנו לכאן לבנות ולהיבנות. אנו מאמינים בעם, בציונות, בקשר בין העם לארץ".

 

הרב קמניצקי ציין גם את העבודה שעשו אנשי גוש קטיף בשבועיים האחרונים בניסיון להשפיע על תוצאות משאל הליכוד. "בניגוד לתחזיות, לסקרים ולחוכמולוגים, הצלחנו להראות לכולם שהאמונה מנצחת וכיצד אנרגיה רוחנית מתורגמת לעשייה בשטח".

 

סגן יו"ר מועצת חוף עזה, איציק אילייה, אמר בטקס כי הבנייה בגוש תימשך. לדבריו, התוכניות הנוכחיות בן לבנות 48 יחידות דיור בניסנית, 36 יחידות דיור בעלי סיני ו-10 יחידות דיור במורג. אילייה סיפר עוד כי לאחרונה חלה עלייה בביקוש בדירות בגוש קטיף. לגבי מחירי הדירות הצפויים, אמרו בגוש קטיף, הם יהיו דומים למחירי הדירות בנגב המערבי.

 

במקביל לטקס הנחת אבן הפינה ניטע בשכונה החדשה גם העץ הראשון. הדיירים הראשונים של השכונה החדשה יהיו ליאור ואורית כלפה, הורים לחמישה ילדים. "הגענו לכאן לפני שש שנים ואנו גרים בשכירות", סיפר ליאור ל-ynet. "לפני שנה וחצי החלטנו שאנחנו רוצים להשתקע כאן מתוך אהבה למקום ורכשנו את הקרקע עליה תיבנה בעוד שבעה חודשים דירה בשטח של 182 מ"ר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
ביקוש גדול. נוה דקלים
צילום: דני סלומון
צילום: מוטי סנדר
המכונית בה נורו בנות משפחת חטואל
צילום: מוטי סנדר
מומלצים