שתף קטע נבחר

סערה בשינוי: פריצקי נגד לפיד ולהיפך

בראיון ל"ידיעות אחרונות" תקף השר פריצקי את המפלגה ואת העומד בראשה. ח"כים בכירים זועמים על הדברים. יו"ר הסיעה: "זה שערורייתי, אנשים לא ידברו ככה, ודאי שלא שרים". בשבוע הבא צפוי דיון סוער בסיעה, ממנו יוצאו אפילו היועצים הבכירים

בשעה שראש הממשלה מנסה לייצב את המערכת הפוליטית ואת מפלגתו, בשינוי הרוחות סוערות: בישיבת הסיעה הקרובה, שתיערך ביום שני הבא בכנסת, מתכנן יו"ר הסיעה, ח"כ רשף חן, לקיים דיון סביב התבטאויותיו השנויות במחלוקת של השר יוסי פריצקי, לפני כשלושה שבועות.

 

בראיון נרחב שהעניק השר פריצקי למוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות", הוא תקף את התנהלות מפלגתו וכן את יושב הראש שלה, שר המשפטים לפיד. הדברים עוררו זעם בקרב כמה חברי כנסת מסיעת שינוי, בהם יו"ר הסיעה, וכן לפיד עצמו.

 

בכירים בשינוי הביעו דאגה נוכח הסקר שפורסם היום (ג') ב"ידיעות אחרונות", המנבא ירידה של שלושה מנדטים למפלגה, לעומת התחזקות למרצ. "זה חלק מאפקט פריצקי", טוענים הגורמים.

 

בסביבת השר לפיד אומרים כי דבריו של פריצקי הסבו נזק רב למפלגה בציבור הרחב, ואין ספק שגם השפיעו על הסקר. שר המשפטים עצמו, לפי מקורביו, היה מעדיף שלא לקיים את הדיון, אולם הוא לא מנע אותו.

 

רמז נוסף לסערה הצפויה בישיבת הסיעה קרובה הוא העובדה, שלא זו בלבד שהיא תתקיים בדלתיים סגורות, אלא שהפעם - אפילו היועצים והעוזרים הפרלמנטריים יישארו בחוץ.

 

"אנחנו הולכים לקיים דיון מאוד נוקב", אמר ח"כ רשף חן ל-ynet. "זה שערורייתי מה שפריצקי אמר, ואני לא מוכן לסבול דברים כאלה מאף חבר בסיעה, ודאי שלא משר. אני לא רוצה להביא לעריפת ראשים, אלא רק להפסקת התופעה, במסגרתה אנשים אומרים את מה שיש להם להגיד לתקשורת בצורה כזו".

 

ח"כ אילן ליבוביץ', לעומת זאת, מתנגד לקיום הדיון המתוכנן: "זה לא ראוי לערוך משפט שדה שכזה. מי שרוצה להגיד משהו לשר, שיגיד לו בפנים, בארבע עיניים, כמו שאני עשיתי". השר פריצקי עצמו הסתפק בתגובה קצרה: "את הדברים שיש לי לומר אומר בישיבת הסיעה. אם יהיה צורך, הם יושמעו גם בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מתקפה בעיתונות. פריצקי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: צביקה טישלר
שערורייתי. רשף חן
צילום: צביקה טישלר
צילום: עמית שאבי
לא מנע. לפיד
צילום: עמית שאבי
צילום: חיים זיו
לא במקום. ליבוביץ'
צילום: חיים זיו
מומלצים