שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד החוץ מבקש: דוז-פואה

  דוד ד'אור נחשב כבר שנים במשרד החוץ כשגריר תרבות; ערב האירוויזיון, החליטו "לגמול לו טובה"; כל השגרירויות קיבלו הנחיה – "לעודד" את ישראל להצביע עבור ד'אור; משרד החוץ: "זה כדי להעלות את המוראל הלאומי"

  משרד החוץ החליט להתגייס לעזרת נציג ישראל באירווזיון, דוד ד'אור: כל שגרירויות ישראל באירופה קיבלו מהמשרד הנחיה לפנות ל"קהלי יעד ידידותיים" במדינות השונות (קהילות יהודיות וידידי ישראל אחרים) ולעודד אותם להצביע עבור שירו של ד'אור באמצעות SMS ואינטרנט.

   

  למשרד החוץ יש קשר מיוחד עם הזמר דוד ד'אור, שייצג את ישראל בתחרות האירווזיון (חצי הגמר יתקיים ב-12 במאי והגמר ב-15 במאי) באיסטנבול עם השיר "להאמין". ד'אור מרבה בשנים האחרונות להופיע באירועים המאורגנים על ידי שגרירויות ישראל ברחבי העולם. "ד'אור משמש כשגריר זמר של ישראל בעולם ותורם לתדמית החיובית של המדינה בחו"ל", אומר גורם במשרד החוץ.

   

  בחג החנוכה האחרון הסכים ד'אור להופיע בהתנדבות בפני עובדי משרד החוץ בירושלים. באחרונה הופיע גם בקבלת פנים, שערכה שגרירות ישראל בבלגרד לרגל יום העצמאות, וזכה לשבחים בתקשורת המקומית.

   

  לקראת האירוויזיון הוחלט במשרד החוץ לפעול באופן מיוחד עבור ד'אור: האגף לקשרי תרבות במשרד החוץ עושה לד'אור יחסי ציבור ברחבי אירופה. תיקי עיתונות וסינגלים שלו הועברו לתחנות רדיו ולעיתונאים בגרמניה, פורטוגל, טורקיה, שבדיה, איטליה ושאר המדינות המתמודדות בתחרות.

   

  בנוסף, במשרד החוץ החליטו לנקוט פעולה לא שגרתית: לנסות לשפר את סיכוייו של ד'אור לזכות באמצעות "עידוד" קהלים ידידותיים לבחור בו. "החשיבות שמייחסים לארץ לתחרות זו הווי ידוע לכל היא מעבר לכל פרופורציה, ודירוג במקום גבוה הוא מרשם בדוק להעלאת המוראל הלאומי", נאמר בהנחיה שהפיץ האגף לקשרי תרבות בין נציגויות ישראל באירופה. "ישנם עשרות מיליונים ויותר ברחבי אירופה שצופים בתחרות זו, ונתון זה אינו מאפשר לנו להישאר אדישים נוכח העובדה שהפעם מייצג את ישראל זמר איכותי מן השירה הראשונה – דוד ד'אור. אי לכך, בהכירנו הן את תרומתו של ד'אור והן את המסר בשיר, המייצג את ישראל לשלום ולאחווה בין העמים, אנו מבקשים להסב את תשומת ליבם של ידידנו להצבעה האינטראקטיבית במהלך שני ימי התחרות, ולבקשם לקחת חלק פעיל לטובת השיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דני סלומון
  המשלחת בנתב"ג
  צילום: דני סלומון
  לאתר ההטבות
  מומלצים