שתף קטע נבחר

מקורבי שרון: מקווים שארבל לא תדון בתיקי שרון בעליון

מקורבי ראש הממשלה מודאגים מהאפשרות שפרקליטת המדינה, עדנה ארבל, תדון בנושאים הקשורים בשרון, כשתשב בבית המשפט העליון. לאחר מינויה, הם שיגרו פנייה לשופט ברק "לגלות תבונה ולא להעביר תיקים הקשורים בשרון לידי ארבל". ח"כ זהבה גלאון: "הוועדה למינוי שופטים לא התקפלה בפני פוליטיקאים"

התגובות: "יש לקוות שאהרון ברק לא יניח על שולחנה של עדנה ארבל את התיקים הקשורים לראש הממשלה" - כך הגיבו אחר הצהריים (יום ה') גורמים המקורבים לאריאל שרון, על מינויה של ארבל.

 

לידיעת מקורבי שרון: לארבל אסור יהיה לעסוק בעתיד כשופטת בתיקים, שאותם פגשה בהיותה פרקליטת המדינה. וזאת, על-פי חוק.

 

 

בסביבת שרון מעריכים שהפרשיות הקשורות בו יגיעו בדרך זו או אחרת לבית המשפט העליון, גם אם יחליט היועץ המשפטי מזוז להעמידו לדין, וגם אם יוחלט לא להעמידו לדין. גם במקרה כזה, צפויות עתירות לבג"ץ נגד החלטת מזוז.

 

מקורבי שרון מציינים ש"עדנה ארבל כבר המליצה להעמיד את שרון לדין בפרשת האי היווני, ועמדתה בעניין ידועה". לכן, הם מביעים תקווה ש"לאהרון ברק תהיה התבונה לא להעביר תיקים הנוגעים לראש הממשלה לידי ארבל. זה יהיה אולי כשר, אך בהחלט מסריח. יש מספיק שופטים בעליון".

 

בסוף חודש מרס העבירה פרקליטת המדינה ארבל את המלצותיה להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בפרשת האי היווני. הפרקליטה צירפה להמלצה טיוטה של כתב אישום אשר כוללת סעיפי אישום בגין קבלת שוחד מאיש העסקים דוד אפל. היועץ המשפטי מזוז ממשיך בהתייעצויות, שבסופן יכריע אם לקבל את ההמלצה להעמיד לדין את שרון, או לדחותה.

 

ח"כ איתן: "זה ניצחון לבייניש"

 

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מיכאל איתן, אמר בתגובה להחלטה לבחור את עדנה ארבל: "זה ניצחון לבייניש, ארבל וחסידיהן, ותבוסה לבית המשפט העליון, שיוקרתו תיפגע והחל ממחר יהיה שנוי במחלוקת גדולה עוד יותר בידי חלקים רחבים בציבור". לגבי הפניה לבג"ץ על החלטת השופטים אמר איתן: "ההחלטה בעליון התקבלה כבר לפני שנה. בג"ץ לא יעזור".

 

ח"כ אופיר פינס אמר: "סוכל ניסיון הסיכול הממוקד בארבל. חברי הוועדה הוכיחו את כושר עמידותם מול מחבש הלחצים חסר התקדים, שהופעל במטרה למנוע את מינוי ארבל ובכך שמרו על עצמאות מערכת המשפט בישראל". פינס מחה על "העסקה" שנרקמה בין חבר הוועדה למינוי שופטים, ח"כ שאול יהלום, לבין יתר חברי הוועדה. לדבריו, "עסקאות כאלה מסוכנות".

 

חברת ועדת החוקה, ח"כ זהבה גלאון, אמרה שהיא שמחה: "לבסוף, הוועדה למינוי שופטים לא נכנעה ללחצים שהופעלו עליה, ולא התקפלה בפני הפוליטיקאים שקשרו קשר לפגוע במעמדו של בית המשפט העליון".

 

יו"ר תנועת יחד, יוסי ביילין, תקף את שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד ואמר כי הוא נתן את ידו לביזוי בחירת השופטים: "בחירת הוועדה היא ראויה ומכובדת, אך התהליך ששר המשפטים נתן לו יד מביש ומסוכן. זו הפעם הראשונה שמינוי השופטים נעשה בכיכר העיר", אמר ביילין והוסיף, "לפיד עלול להיות אחראי לכך שגם אחרון המעוזים הנהנה מאמון הציבור יאבד אמון זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
מתכוננים לעליון. שרון
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
צילום: אלכס קולומויסקי
התגובות על מינוי ארבל
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: זום 77
ניצחון לבייניש. ח"כ איתן
צילום: זום 77
צילום: מאיר פרטוש
לא התקפלו. ח"כ גלאון
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים