שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם המצילים נלחמים בסרטן: 'גברת, נא לשים קרם הגנה'
  האגודה למלחמה בסרטן מגייסת גם את מצילי הים והבריכה למניעת סרטן העור. בקרוב תשמעו מהם, קריאות כמו "שיזוף ללא הגנה – נזק ללא תקנה"

  "גברת לצאת מהמים" – כך הורגלנו משך שנים, לקריאות האזהרה של המצילים ששמרו עלינו בחופים ובבריכות. אלא שבקרוב, נזכה לשמירה נוספת, הפעם – מנזקי השמש: האגודה למלחמה בסרטן וארגון המצילים הארצי, יהפכו את המצילים לשגרירים לנושא הגברת המודעות לנזקי החשיפה לשמש.

   

  האגודה למלחמה בסרטן תצייד את המצילים בחומר הסברה מעודכן בנושא חשיבות ההגנה בזמן החשיפה לשמש וכן בדף המכיל סיסמאות קלות לזכירה בסגנון הומוריסטי שיוכלו לשמש את המצילים במהלך העבודה בחופי הים ובבריכות.

   

  בין היתר, נשמע בקרוב את המצילים קוראים לעברנו: "שיזוף ללא הגנה – נזק ללא תקנה", "השיזוף בוטל – טבעי זה יפה", "משקפי שמש – לא רק בשביל היופי", ועוד.

   

  על פי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, מספר חולי מלנומה ממאירה של העור בארץ הם מבין השיעורים הגבוהים ביותר בעולם, כשישראל נמצאת במקום השני, אחרי אוסטרליה. בישראל, מתוך מאה אלף תושבים מתגלים כ-15 מקרי סרטן עור בשנה.

   

  על לפי נתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות, מאובחנים בישראל בכל שנה כ- 900 חולים חדשים במלנומה ממאירה של העור ובנוסף יותר מ- 10,000 חולים חדשים בסרטני עור שאינם מלנומה. הגורם העיקרי לתחלואה ממלנומה ממאירה הוא החשיפה לקרינת השמש.

   

  סרטן עור שאינו מלנומה הוא סוג הסרטן השכיח ביותר מבין כל סוגי הסרטן, ונמצא במגמת עלייה. סרטן עור זה אמנם פחות קטלני, אולם הוא יכול לפגוע קשות באיכות החיים, לגרום לנזקים אסתטיים חמורים, לסבל רב, ובמקרים קיצוניים אף למוות. 

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מריאן הול
  "שיזוף ללא הגנה – נזק ללא תקנה"
  צילום: מריאן הול
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים