שתף קטע נבחר

פורז: לא לגרש ילדי עובדים זרים שגדלו בישראל

זאת לפחות עד שוועדת השרים למינהל האוכלוסין תגבש מדיניות לגבי הענקת אזרחות לילדי עובדים זרים בני 10 ומעלה שנולדו וגדלו בארץ. פורז: ייתכן שיוחלט לבסוף להעניק להם אזרחות

שר הפנים, אברהם פורז, הורה שלא לגרש מהארץ ילדים של עובדים זרים שגילם 10 ומעלה עד לדיון של ועדת השרים לענייני מינהל האוכלוסין בה תגובש מדיניות קבועה בנושא הענקת אזרחות לילדי עובדים זרים. הוועדה אמורה לגבש את עמדתה עד סוף החודש.

 

הוראתו של פורז הוצגה היום (ה') במסגרת דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעתירה של האגודה לזכויות האזרח, שביקשה למנוע את גירושם של ארבעה ילדים של עובדים זרים.

 

בא כוחה של האגודה, עו"ד מיכל פינצ'וק, עתר בשמה נגד הכוונה לגרש את הארבעה, בן להורים מהונג-קונג, שנולד וגדל בארץ ומעולם לא עזב אותה, ושלושה אחים שהם ילדיהם של אב עובד זר מתאילנד ואם עובדת זרה מהפיליפינים, שנולדו וגדלו בארץ ונעדרו מן הארץ רק מספר שבועות בכל ימי חייהם.

 

האגודה ביקשה להוציא צו ביניים האוסר לא רק על גירושם אלא גם על מעצרם של ילדי עובדים זרים בכלל. המדינה התנגדה לכך והודיעה שבכל מקרה בו ייעצרו ילדים בוגרים של עובדים זרים, הם ישוחררו בערבות נמוכה באופן מיידי.

 

נוכח עמדתו של השר כפי שהוצגה בדיון החליטה השופטת המחוזית דרורה פלפל לקיים דיון נוסף בעתירה ב-20 ביוני.

 

יועץ התקשורת של השר אמר כי החלטתו נועדה למנוע מקרים בהם ילדי עובדי זרים שנולדו בארץ וגדלו בה, התחנכו במערכת החינוך בארץ והם חלק מההווייה הישראלית לא יגורשו. עוד הוא אמר שאפשר שוועדת השרים אף תחליט לבסוף כי יש להעניק לילדים במעמד זה אזרחות ישראלית מלאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לגרש, בינתיים. ילדי עובדים זרים (ארכיון)
צילום: גבי מנשה
אפשר שתוענק להם אזרחות. פורז
צילום: גבי מנשה
מומלצים