שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זהבי: "לא יסתמו לי את הפה"

  השדרן שהושעה ע"י הרשות השניה לאחר שתקף את ח"כ יאיר פרץ לא מתכוון להירגע: "הוא ההוכחה שמוצא האדם מן הקוף"

  "ההשעיה לא תסתום לי את הפה", כך אומר נתן זהבי שדרן "רדיו ללא הפסקה" ל-ynet בראיון ראשון לאחר החלטת הרשות השנייה להשעותו לשבוע מהשידור.

   

  זהבי הושעה לאחר שח"כ יאיר פרץ מש"ס התלונן נגדו במשטרה וברשות השנייה בגין הסתה והעלבת עובד ציבור. זהבי מתנגח בפרץ בחודשים האחרונים, לאחר שפרץ כינה את היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובינשטיין "גרוע יותר מאייכמן והיטלר", ולאחר מכן חזר בו בעקבות ביקורת ציבורית נוקבת ואמר כי הדברים נאמרו "בעידנא דריתחה". מאז מקפיד זהבי לתקוף את פרץ בתוכניתו "זהבי עצבני" על בסיס קבוע - ובין היתר אמר עליו "יימח שמו" – תוך שהוא מצמיד לגידופים את האמירה "בעידנא דריתחה".

   

  "לצערי, הרשות השנייה עשתה לעצמה חיים קלים והעבירה לתקשורת הודעה יבשושית שלא ניתן היה להבין ממנה למה הם מעיפים אותי לשבוע הביתה", אומר זהבי, "הם לא ציינו שההשתלחות שלי בפרץ נובעת מאמירתו המכוערת והאינפנטילית כלפי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובינשטיין בדצמבר האחרון. כשרובינשטיין ביקש להסיר את חסינות של פרץ על עבירת מרמה וזיוף (על פי החשד - פרץ השיג את תוארו האקדמאי באמצעות הגשת עבודה של תלמידה מצטיינת, אולם נתפס משום ששכח לשנות את הטקסט ללשון נקבה), ואז אמר עליו פרץ שהוא 'גרוע מאייכמן והיטלר'".

   

  לדברי זהבי, "מבלי להצטנע, נטלתי על עצמי להיות לפה לאלה שנפגעו בשואה או שהם דור שני לשואה. קיבלתי – בלי להגזים – מאות טלפונים ופקסים של אנשים שבכו בגלל האמירה של פרץ. מבלי להיות במצב של עידנא דריתחה, פרץ הוא הסמל והדוגמה הקלאסיים לקביעה הנחרצת של דרווין שמוצא האדם מן הקוף".

   

  זו לא האמירה הפרובוקטיבית הראשונה שלך, גם את ח"כ שאול יהלום תקפת בזמנו, ההשעיה לא תרתיע אותך מעט?

   

  "ההחלטה של הרשות השנייה לא תסתום לי את הפה, כל עוד פרץ נמצא בכנסת ומבזה את בית הנבחרים, ו-119 הח"כים שם לא עוזבים את האולם כשהוא נכנס, כולל השרים שחלקם מגיעים ממשפחות שנפגעו בשואה. הם בושה למדינת ישראל. אילו באמת הייתי עושה מעשה שלא ייעשה, אולי הייתי מוריד טונים. אבל תחשוב – אם נגיד יוסי שריד היה אומר על עובדיה יוסף שהוא יותר גרוע מאייכמן והיטלר – היו הורגים אותו. לפרץ זה עבר בשקט".

   

  את רצועת השידור של זהבי בשבוע ההשעיה החליטו ב"רדיו ללא הפסקה", במעין צעד מחאתי, לא למלא עם שדרן קבוע, אלא להזמין מאזינים וסלבריטאים להביע את עמדתם בשידור חי – במיוחד על השעייתו של זהבי - בפורמט של הייד-פארק רדיופוני.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים