שתף קטע נבחר

לבנת לשרון: מחוייבת לתוצאות המשאל

השר שטרית קרא לראש הממשלה להמשיך בתהליך מדיני על בסיס תוכנית ההתנתקות. ואילו ליברמן קרא לשרון להימנע מהכרעות עד לבחירות בארה"ב. הכנסת דחתה 3 הצעות אי-אמון בממשלה

ראש הממשלה ממשיך בסבב התייעצויות עם שריו הבכירים, בניסיון לגבש תוכנית מדינית חדשה - לאור תבוסתו במשאל מתפקדי הליכוד. היום (ב') היה זה תורם של השרים לימור לבנת, מאיר שטרית ואביגדור ליברמן לסור אל לשכתו.  

 

בפגישתה עם שרון הבהירה השרה לבנת, כי היא מחויבת לתוצאות המשאל. אתמול שמע ראש הממשלה דברים דומים מפיו של שר האוצר, בנימין נתניהו, שאמר כי תוכנית מדינית "אינה זוג גרביים".

 

לעומתם, השר שטרית אמר כי "חייבים למצוא את הדרך להמשיך בתהליך המדיני על בסיס רעיון תכנית ההתנתקות". לדבריו, יש לבצע שינויים בתכנית המקורית כדי להשיג הסכמה רחבה יותר לתכנית החדשה בתוך הליכוד. שטרית הסכים עם ראש הממשלה כי ישראל חייבת ליזום תהליך מדיני כבר בזמן הקרוב.

 

ואילו יו"ר האיחוד הלאומי, השר אביגדור ליברמן, קרא לשרון למנוע כל הכרעה מדינית עד לאחר הבחירות בארצות-הברית, בהנחה שעד אז לא ניתן יהיה לגבש תמיכה מדינית בוושינגטון.  

 

השר ליברמן הציג בפני ראש הממשלה את תוכניתו בדבר הפרדה בין האוכלוסייה היהודית לזו הערבית בישראל. לדבריו, מקור הסכסוך הוא החיכוך בין האוכלוסיות, אולם אין מקום לפינוי יישובים.

 

ובתוך כך, מליאת הכנסת דחתה אחר-הצהריים שלוש הצעות אי-אמון בממשלה, שהגישו סיעות האופוזיציה - העבודה, יחד-מרצ וש"ס - בגין תוצאות המשאל בליכוד, הקיפאון המדיני, ממצאי דו"ח מבקר המדינה והאזנות הסתר.

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
מתייעץ. שרון
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
צילום: שאול גולן
מחויבת למשאל. לבנת
צילום: שאול גולן
צילום: סבסטיאן שיינר
לקדם מהלך. שטרית
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: שאול גולן
תוכנית ההפרדה. ליברמן
צילום: שאול גולן
מומלצים