שתף קטע נבחר

ארבל: לא אשתתף בישיבות בפרשת האי היווני

גורמים משפטיים מעריכים כי החלטתה של ארבל נובעת מרצונה למנוע אמירות הטוענות כי היא עורכת מסע רדיפה אחר משפחת שרון. בכל מקרה, עם תחילת כהונתה של ארבל בבית המשפט העליון, היא תהיה מנועה מעיסוק בכל תיק בו עסקה במהלך כהונתה כפרקליטת המדינה

ארבל מתנתקת מפרשת "האי היווני": לאחר שהמליצה להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה אריאל שרון ובנו גלעד בפרשת האי היווני, הודיעה הבוקר (יום ד') פרקליטת המדינה עדנה ארבל, שנבחרה לכהונה בבית המשפט העליון, שלא תשתתף עוד בישיבות הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בפרשת האי היווני. זאת למרות שאין מניעה חוקית להשתתפותה בישיבות.

 

 

 

בשבוע שעבר נבחרה ארבל על ידי הוועדה לבחירת שופטים לכהונת שופטת בבית המשפט העליון, זאת לאחר ימים של סערה ציבורית וקולות שקראו שלא למנותה.


גורמים משפטיים אמרו ל-ynet כי באמצעות הימנעותה מהשתתפות בישיבות אלה, מבקשת ארבל למנוע אמירות לפיהן היא עורכת "מסע רדיפה" אחר משפחת שרון.

 

בכל מקרה, גם לאחר שתחל ארבל את תפקידה בבית המשפט העליון, יהיה עליה לעבור תקופת צינון שבמהלכה לא תוכל לעסוק בכל נושא ובכל תיק שבהם עסקה במהלך כהונתה כפרקליטת המדינה ובכלל זה - גם בנושאי משפחת שרון.


כזכור, לפני למעלה מחודש הניחה ארבל על שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה טיוטת כתב אישום שכותרתו "מדינת ישראל נגד אריאל שרון". עתה, יצטרפו לבית המשפט העליון שניים שכבר מכירים היטב את תיק שרון - ארבל עצמה, והיועץ המשפטי לשעבר, אליקים רובינשטיין.


את מקומה של ארבל לאחר שתפרוש מתפקידה כפרקליטת המדינה תמלא באופן זמני עורכת הדין נאווה בן אור, זאת עד שהוועדה לאיתור פרקליט המדינה תחליט על המלצותיה בנושא. שמה של בן אור הועלה אף הוא כאפשרות להחלפתה של ארבל באופן קבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לא תשתתף בישיבות. ארבל
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גיל יוחנן
ישיבת ביהמ"ש העליון בפרשת האי היווני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים