שתף קטע נבחר

ועדת השרים לחקיקה אישרה: שעון קיץ - כל השנה

על פי הצעת החוק, אותה יזם השר פורז, יישאר שעון הקיץ בתוקפו במהלך כל השנה "כדי לחסוך שעות אור בארצנו שטופת השמש". ח"כ ישי: "הייתי מופתע אילו השר פורז היה מכבד ומגלה רגישות. שר הרייטינג פוגע ברוב העם ולא רק בציבור החרדי". הממשלה תדון שוב בסוגייה בעקבות ערעור השר אפי איתם

ימים ארוכים יותר בישראל? ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אחר הצהריים (יום א') את הצעת החוק של שר הפנים, אברהם פורז, לפיה שעון הקיץ יחול במהלך כל השנה. הצעה זו תהיה תקפה למשך שנת ניסיון שבסופה יוזז השעון שעה נוספת קדימה, כך שהיום יוארך בשעת אור נוספת.

 

שר הפנים הסביר ל-ynet את הצעת החוק: "על פי ההצעה נזיז את השעון שעה אחת כל הזמן. בחורף נישאר בשעון הזה ובקיץ הבא נזיז את השעון שעה אחת קדימה. המטרה היא לקום בחושך ולהנות מעוד שעת אור. זה ישפר את איכות החיים משמעותית, יחסוך כסף, וימנע תאונות דרכים".

 

השר איתם עירער על ההחלטה בטענה שתהיה בעיה להתעורר לתפילת שחרית בבקרים, ולכן הממשלה תתכנס שוב לדיון בעניין. ההחלטה טעונה גם את אישור הכנסת. בתגובה לדברי השר איתם, אמר הערב פורז: "יהודים חיים במדינות אחרות ומסתדרים עם השעות - אז יסתדרו גם אצלנו".

 

יושב ראש סיעת ש"ס, ח"כ אלי ישי, אמר הערב בתגובה להחלטת ועדת השרים: "הייתי מופתע אילו השר פורז היה מכבד ומגלה רגישות. בהצעתו פוגע השר פורז ברוב העם ולא רק בציבור החרדי".

 

לדברי ישי, "המחשבה שההנהגה החרדית בלבד תזעק את זעקת רוב העם עוררה את שר הרייטינג לעשות מהלכים שהכנסת תכשיל".

 

גם ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף את ההחלטה ואמר: "מדובר בהצעת חוק טיפשית. הממשלה מאמצת את השיגעונות של פורז. אך מבחינתי זה לא יהפוך להיות מאבק בנושא דתי".

 

שעון הקיץ: היה אמור להסתיים בספטמבר

 

ב-6 באפריל נכנס לתוקפו שעון הקיץ בישראל והוא היה אמור לשוב למתכונת חורפית ולהתבטל ב-22 בספטמבר. 

 

כבר לפני מספר חודשים יזם השר פורז את הצעת החוק המהפכנית, במסגרתה יישאר שעון הקיץ בתוקפו במשך כל השנה, כדי לחסוך שעות אור "בארצנו שטופת השמש", כלשונו.

  

כך יקדים השעון בישראל את שעון גריניץ' בשלוש שעות במשך כל השנה. לדברי פורז, "התוכנית שאני מציע תגרום לכך שמדינת ישראל תחסוך עשרות מיליוני שקלים בשנה, ותעמיד אותנו בשורה אחת עם העולם המערבי. זוהי תוכנית הגיונית שמטרתה לאפשר לציבור להרוויח עוד שעה של אור ביום, וליהנות מתוכניותיהם".   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. יזם
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: עטא עוויסאת
איתם. ערער
צילום: עטא עוויסאת
צילום: גלי תיבון
ישי. "פגיעה ברוב העם"
צילום: גלי תיבון
מומלצים