שתף קטע נבחר

סיעת הליכוד החליטה: נתנגד לחוק משאל עם

דוד לוי הזהיר מ"תרגיל" שנועד לעקוף את משאל מתפקדי הליכוד. שרון התייחס לדברי מזוז על הסרבנות ואמר: "כולנו מתנגדים לתופעה". הכנסת דחתה 3 הצעות אי-אמון של העבודה, ש"ס, מרצ-יחד והמפלגות הערביות

הכנסת דחתה אחר הצהריים (יום ב') שלוש הצעות אי-אמון בממשלה שהגישו סיעות האופוזיציה.

 

מפלגת העבודה הגישה אי-אמון בעקבות "הקיפאון בנושאים החברתיים, המדיניים והכלכליים". סיעת ש"ס הגישה אי-אמון בשל "חוסר הוודאות במדיניות ראש הממשלה בנושא המדיני". ואילו סיעת מרצ-יחד והסיעות הערביות הגישו הצעת אי אמון משותפת, בעקבות "הפרסומים על המשך הבנייה בהתנחלויות והיעדר תוכנית מדינית מאז משאל העם".

 

קודם לדיון במליאה התכנסה סיעת הליכוד לדיון בהשתתפות ראש הממשלה, אריאל שרון. חברי הסיעה "המורדים" ביקשו הבהרות משרון לגבי תוכנית ההתנתקות החדשה-ישנה שלו, שאותה הציג היום בשורה של פגישות.  

 

הח"כים טוענים כי לא יאפשרו לראש הממשלה "להעביר את התוכנית מעל לראשם", מבלי לקחת בחשבון את תוצאות משאל מתפקדי הליכוד. עם זאת, חברי סיעת הליכוד המתנגדים לתוכנית לא צפוים בשלב זה לנקוט בסנקציות בהצבעות בכנסת.

 

הסיעה החליטה להתנגד בדיונים בוועדת החוקה לחוקק "חוק משאל עם". ח"כ דוד לוי אמר כי תמיכה בחוק תיתפס כניסיון "לעשות תרגיל" כדי לעקוף את החלטת מתפקדי הליכוד. שרון, שהגיע בסוף הדיון לא התייחס לנושא. 

 

ראש הממשלה התייחס בישיבה לאמירותיו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בנושא הסרבנות. שרון אמר כי "בנושא הזה, עמדת כולנו היא למנוע סרבנות בעת השירות הצבאי", זאת לאחר שסגן השר יעקב אדרי העלה את התבטאות מזוז לדיון.

  

גם סיעת העבודה התכנסה באותה השעה בכנסת: בסיעה נתגלעו חילוקי דעות לגבי הנחת חוק לפיזור הכנסת. ח"כ אופיר פינס דרש להניח את ההצעה כבר היום, כדי שתעלה להצבעה במליאה ביום רביעי הקרוב ותמשיך את המומנטום הציבורי שנוצר לאחר ההפגנה במוצאי שבת.

 

יו"ר הסיעה דליה איציק התנגדה בטענה שבמידה וההצעה תפול - לא תוכל הסיעה על פי התקנון להגיש הצעה דומה במשך חצי שנה.

 

לבסוף החליטו בסיעה להניח את ההצעה לפיזור הכנסת רק לאחר החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בפרשת האי היווני.


פורסם לראשונה 17/05/2004 12:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
שרון. יש אמון
צילום רויטרס
צילום אתר הכנסת
לוי. נזהר מתרגילים
צילום אתר הכנסת
צילום: סבסטיאן שיינר
מזוז. דיבורים על סרבנות
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים