שתף קטע נבחר

ארבל לח"כים: נעשה ניסיון לפגוע באמינות שלי

חברים בוועדת חוקה שרק בשבוע שעבר השתלחו בפרקליטת המדינה קיימו לה היום מסיבת פרידה. בהתייחסותה לביקורת אמרה הפרקליטה: "קיבלתי אותה בשתיקה ובכאב". והיא הודתה: "קשה היה לי מול התקפות אישיות שלא ניתן להפריך אותן.הן פוגעות באמון הציבור בכל המערכות". גם הח"כים המתקיפים בירכו היום על המינוי

בהתאם למסורת, קיימה היום (ג') ועדת חוקה של הכנסת מסיבת פרידה מפרקליטת המדינה, עדנה ארבל, שבועיים בלבד לאחר שחברים בוועדה השתלחו בה והתנגדו למינויה לשופטת בבית המשפט העליון. ארבל אמרה בדיון: "קיבלתי את הביקורת שהטיחו בי בשתיקה ובכאב. היה ניסיון לפגוע באמינות שלי".

 

פרקליטת המדינה ארבל, שמונתה בסופו של דבר לשופטת, "סגרה חשבון" עם חברי הכנסת ואמרה במסיבה: "בחשש קיבלתי את הזמנתו של יו"ר הוועדה, מיכאל איתן, שביקש לקיים את מנהג המסורת. זאת לאחר שיו"ר הוועדה הבטיח לי בשיחתנו הטלפונית כי הדיון יהיה מכובד".

 

ארבל ציינה בדיון: "תמיד נהגתי בכנסת כבוד ובוודאי בוועדת חוקה. צר לי מאוד שלאחרונה נשמעו אקורדים צורמים שלא החמיאו לי ולמערכת שבראשה אני עומדת. היה ניסיון לפגוע באמינות שלי.

 

"אני מקבלת ביקורת על דרך התנהלות החלטות, אבל קשה היה לי מול התקפות אישיות שלא ניתן להפריך אותן ואשר פוגעות באמון הציבור בכל המערכות. ההתייחסות לפרקליטות קשה מאוד ולפעמים נדמה שהתבלבלו היוצרות. יש אפשרות שהמשטרה והפרקליטות תטעה אבל לפעמים נדמה כי כל המטרה היא לתקוף, לא את הנושא אלא את מי שמטפל בנושא".

 

ארבל אמרה לחברי הכנסת: "אני משאירה אחרי אנשים נפלאים ומקצועיים שימשיכו לפעול רק על פי שיקולים ענייניים. קיבלתי את הביקורת שהטיחו בשתיקה ובכאב ואני מודה לועדת הבחירות שנתנה בי את אמונה".

 

חברי הכנסת, גם אלה שתקפו אותה בחריפות בעבר, הודו לה היום בזה אחר זה, על תפקודה ואיחלו לה הצלחה בתפקידה כשופטת בבית המשפט העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בליליטי
הפרקליטה ארבל
צילום: דן בליליטי
צילום: זום 77
ח"כ איתן. ארכיון
צילום: זום 77
מומלצים