שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסום ראשון: עמותת הזמר הים תיכוני תיסגר

  העמותה שנמצאת בחוובת כבדים טוענת: "משרד התרבות מייבש אותנו. הם פשוט לא משלימים עם העובדה שהזמר והתרבות המזרחית הם עובדה בשטח". במשרד מגיבים "אלה האשמות שווא"

  מנכ"ל עמותת עזי"ת (עמותת הזמר הים תיכוני) עזרא סולימן הודיע היום (ד') על סגירתה בשל חובות כבדים.

   

  חובות העמותה מסתכמים ביותר מ-750 אלף שקל. שורת צווי עיקול והוצאה לפועל שהתקבלו בשבועות האחרונים במשרדי העמותה הובילו את הנהלתה להחלטה. "אין לנו מאיפה להביא את הכסף. החובות הצטברו בשל אי העברת הכספים שהובטחו לנו על-ידי המדינה", אומר סולימן, "אין לנו ברירה אלא לספק את היצר של מינהל תרבות, משרד התרבות והשרה לימור לבנת - ולסגור את שערי העמותה שפעלה במשך 15 שנה לקידום ושימור התרבות של הזמר המזרחי והים-תיכוני בישראל".

   

  סולימן הוסיף ואמר: "אני קורא לנשיא המדינה, משה קצב, לראש הממשלה אריאל שרון ולכל מי שאכפת לו מהזמר הישראלי הים-תיכוני, שנמצא היום במרכז המפה המוזיקלית והאהדה הציבורית, לצאת נגד המהלך הזה".

   

  תקציבה השוטף של עזי"ת קוצץ משמעותית בשנים האחרונות ובאוקטובר 2003 הודיע משרד התרבות כי הוא מקפיא לאלתר את העברת הכספים לעמותה לאחר שדו"ח של מבקר חיצוני שמינה המשרד הצביע על אי-סדרים בניהולה.

   

  ב-2002 עמד תקציבה של עזי"ת על 850 אלף שקל וב-2003 הוא קוצץ ל-720 אלף שקל, שמהם הועברו בפועל רק 435 אלף שקלים בשל החלטת הבודק החיצוני. ב-2004 אושרו רק ארבעה פרוייקטים מתוך 12 הפרוייקטים שיזמה העמותה והגישה לאישור תקציב.

   

  בעזי"ת טוענים כי הליקויים שנמצאו בעבר תוקנו וכי הדבר בא לידי ביטוי בדו"ח שהעביר הבודק החיצוני - "אך ממצאיו נגנזו על-ידי משרד התרבות שם מעכבים באופן מכוון את פרסום ממצאי הבודק. הם פשוט רוצים לחסל אותנו באמצעות ייבוש המקורות הכספיים שלנו והמגמה הכוללת שלהם מניבה פירות. הם לא משלימים עם העובדה שהזמר והתרבות המזרחית הם עובדה בשטח".

   

  במשרד התרבות אומרים בתגובה: "אנו מצטערים על כך שבמקום לקחת אחריות על הניהול של עמותת עזי"ת, חוזר מנהל העמותה שוב ושוב ומשמיע האשמות שווא נגד משרד החינוך והתרבות. אנו מקווים שבסופו של דבר יימצאו האמצעים שיאפשרו את המשך פעילותה של העמותה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  אחראית לקיצוץ? לבנת
  צילום: גבי מנשה
  לאתר ההטבות
  מומלצים