שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הרב דב ליאור: מותר לירות בחפים מפשע

פסק הלכה של יו"ר ועד רבני יש"ע: "דין תורתנו הוא לחוס ולהציל את חיילנו ואזרחנו... ואין להרגיש אשמה ממוסר נכרי". מזכירו האישי: "חפים מפשע כביכול תומכים בטרור בצורה עקיפה... השמאל הישראלי מרחם על הפלסטינים ומתאכזר לחיילי צה"ל".ח"כ רן כהן: "אבוי לנו על כי בתוכנו צמח עשב שוטה כמו דב ליאור. הוא מבייש את היהדות"

דעה אחרת: יושב ראש ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, פסק בהתייחסו לפעילות הלחימה ברפיח כי לצה"ל מותר לפגוע באזרחים חפים מפשע תוך כדי לחימה.

 

"דין תורתנו הוא לחוס ולהציל את חיילנו ואזרחנו, וזהו המוסר האמיתי של תורת ישראל, ואין להרגיש אשמה ממוסר נכרי", לשון הפסיקה.

 

את פסק ההלכה הוציא הרב אמש, בכינוס בישיבת מרכז הרב בירושלים לרגל יום ירושלים. מזכירו האישי של הרב התייחס לאירוע הירי בו נהרגו לפחות עשרה פלסטינים, ושב וחזר על דברי הרב.

 

המזכיר, הרב ישי באבד, אמר ל-ynet: "היתה תהלוכה של חמושים עם חפים מפשע. הערבים משתמשים בילדים ונשים. העם היהודי הוא עם רחמן והאויבים שלנו משתמשים ברחמנות שלנו. ולכן, בשעת מלחמה, מותר להרוג גם חפים מפשע כביכול כי האוכלוסייה הזאת תומכת טרור בצורה עקיפה".

 

"השמאל מרחם על ערבים"

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מוציא הרב ליאור פסק הלכה שכזה. לפני כשנתיים, בגיליון של ועד רבני יש"ע שעסק בנושא של מוסריות ומלחמה, הוציא הרב פסק הלכה דומה.

 

הרב באבד שלח אצבע מאשימה לעבר השמאל הישראלי ואמר: "הוא מנסה לתת רחמים לצד הלא נכון, מרחם על ערבים ומתאכזר לחיילי צה"ל". ערך חיי האדם היהודי הוא לא פחות ואף יותר חשוב מחיי אותו אדם שרוצה לפגוע בנו".

 

בתגובה לדבריו של הרב דב ליאור אמר ח"כ רן כהן (יחד): "דב ליאור מבייש את המוסד רב, מבייש את היהדות, מבייש את הציונות וכל אזרח ישראלי. אבוי לנו על כי בתוכנו צמח עשב שוטה כמו דב ליאור, ואבוי לנו שבעתיים על כך שדעתו מקובלת ואהודה בציבורים מסויימים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב דב ליאור
צילום: זום 77
"אין להרגיש אשמה". הרוגים פלסטינים ברפיח
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
"האוכלוסיה הזו תומכת טרור". הירי ברפיח
צילום: רויטרס
מומלצים