שתף קטע נבחר

מסתמן: מזוז יחליט לסגור את התיק נגד שרון

ההודעה צפויה לקראת ה-15 ביוני. במשרד המשפטים מבהירים: ההחלטה טרם התקבלה. סגירת תיק האי היווני, בניגוד להמלצת פרקליטת המדינה היוצאת, צפויה לחזק את שרון מבחינה פוליטית ומדינית. שריד בתגובה: "אם במקרה כה מתועד של שחיתות גלויה לא יהיה כתב אישום, אפשר לשכוח מכתבי אישום נגד אישי ציבור בכלל"

היועץ המשפטי לממשלה עומד להודיע בקרוב על סגירת התיק המשפטי נגד ראש הממשלה בפרשת האי היווני - כך מעריכים הערב (יום ב') גורמים משפטיים. ההחלטה אמורה להתפרסם באמצע החודש הבא, לאחר שמני מזוז דחה את קבלת ההחלטה בכשלושה שבועות.

 

מזוז הקים סביבו צוות יועצים לטיפול בתיק. המגמה המסתמנת היא שבניגוד להמלצתה של פרקליטת המדינה היוצאת, עדנה ארבל, שהניחה על שולחן היועץ טיוטת כתב אישום נגד ראש הממשלה שרון ובנו גלעד, לא יוחלט על הגשת כתבי אישום.

 

בצוות המורחב של מזוז חברים עו"ד שמעון גולן, ראש המחלקה הכלכלית בפרקליטות, עו"ד שלמה למברגר, סגן ראש המחלקה לחקירת שוטרים, עוזרו של היועץ, רז נזרי, עורכת הדין דפנה וויינוול וסגן היועץ לענייני חקיקה, עו"ד יהושוע שופמן. בסופו של דבר יקבל היועץ את ההחלטה לבדו, לקראת ה-15 ביוני.

 

במשרד המשפטים מבהירים כי ההחלטה בעניין התיק נגד שרון טרם התקבלה. החלטה על סגירת התיק המשפטי, אם אכן תתקבל, צפויה לחזקו מבחינה פוליטית, לקראת הקרב בממשלה על תוכנית ההתנתקות המתוקנת.

 

ח"כ יוסי שריד אמר בתגובה, כי "אם אמנם יחליט היועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש כתב אישום נגד שרון על השחיתות שלו, שהיא גלויה לכל עין, שישכח מזוז מן האפשרות להעמיד כאן איש ציבור כלשהו לדין על ידיים מלוכלכות. אם במקרה הזה, שהוא מתועד כולו, לא יהיה כתב אישום, אזי לא יהיו עוד כתבי אישום בישראל נגד כל מי מאנשי הציבור שימעלו בכספים וישלשלו לכיסם שלמונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
יסגור? מזוז
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
יתחזק? שרון
צילום: פייר תורג'מן, באו-באו
צילום: אלכס קולומויסקי
אין החלטה. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גבי מנשה
"שחיתות גלויה לכל עין". שריד
צילום: גבי מנשה
מומלצים