שתף קטע נבחר

בקרוב: שרון ילמד תורה אצל הרבנים הראשיים

ראש הממשלה החליט לחדש את המסורת מימי בן גוריון: ישתתף בשיעורי תורה בקביעות כדי "להרחיב את ידיעותיו בעולם הרוח היהודי". ההחלטה נפלה בפגישתו עם שני הרבנים הראשיים, הרב שלמה עמאר והרב יונה מצגר. בשינוי הגיבו: "אחרי כמה שיעורים הוא אולי יצטרף להשקפת העולם שלנו"

על רקע המצב הפוליטי השביר, מצא כנראה ראש הממשלה אריאל שרון דרך מקורית להתקרב לציבור החרדי והדתי, על כל מקרה שלא יבוא: מדי חודש ישתתף שרון בשיעור תורה שיעבירו לו שני הרבנים הראשיים, הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר.

 

ראש הממשלה נענה בכך להצעתם של השניים, בתום פגישה עימם היום (ב') ובכך תתחדש המסורת שהחל בה ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. 

 

מלשכת שרון נמסר כי הרעיון שהוא ילמד תורה בקביעות מתגלגל אצלו כבר כמה חודשים וכי הצעת הרבנים התקבלה בשמחה. הידיעה פורסמה לראשונה באתר "לדעת".

 

"מתבייש להראות לכם את התלמוד שלי"

 

בפגישה עם הרבנים אמר ראש הממשלה: "אני יהודי, אמנם לא דתי, ולפעמים אני מצר על כך שאני לא מרחיב את ידיעותיי בעולם הרוח היהודי". כמו כן חשף שרון בפניהם כי הוא נוהג לקרוא בתנ"ך מדי יום, "אבל אני מתבייש להראות לכם את ספרי התלמוד שלי, כיוון שהכריכות שלהם אינם משופשפות מספיק".

 

שרון שוחח עם השניים על הליכי הגיור בישראל ואמר כי מדובר בהליכים קשים, והוא מטיל ספק בכך שהוא היה מצליח לעבור אותו. עם זאת הוא הבטיח לרבנים כי הוא "עומד על המשמר" בנושא הגיור הרפורמי וכי לא ייתן לאף שר לקבוע עמדה עצמאית לפני דיון מעמיק בממשלה.

 

סוכם כי הרב עמאר ידון עם נציגי משרד ראש הממשלה כדי להגיע לנוסחה שתקל על הקשיים בגיור בישראל.

 

בנושא שירותי הדת אמר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, כי "שירותי הדת בישראל אינם פריבילגיה אלא זכות קיומית וחיובית". בפגישה הציג שרון את הפתרון שלו למשבר במועצות הדתיות, לפיו התקציב יעבור ישירות אליהן ולא דרך המועצות המקומיות. 

 

ח"כ רוני בריזון (שינוי), אמר אחר הצהריים בתגובה לידיעה כי "לאחר ששרון ייקח כמה שיעורים בהלכה, אין ספק כי יבין, ואולי יצטרף, להשקפת העולם של שינוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קורא כל יום בתנ"ך? שרון
צילום: רויטרס
צילום: עמית שאבי
הרבנים מצגר ועמאר
צילום: עמית שאבי
צילום: אתר הכנסת
בריזון. השיעורים יקרבו אותו אלינו
צילום: אתר הכנסת
מומלצים