שתף קטע נבחר

וישינסקי התפייס עם שרון: "רק הוא יוציא אותנו מעזה"

השחקן שלמה וישינסקי, שאיבד את בנו ליאור בתקרית בציר פילדלפי, נשק לשרון ואמר לו: "החברים שלי בשמאל ביקשו ממני לתת לך נשיקה בשביל ההתנתקות". וישינסקי אמר ל"ידיעות אחרונות": "על השמאל להתפייס עם המתנחלים"

"הגעתי למסקנה כי רק אריק שרון יכול להוציא אותנו מעזה. אף אחד מהשמאל לא יכול להוציא אותנו משם, גם לא ביילין שאני מכבד ואוהב". כך אמר אתמול (יום ב') ל"ידיעות אחרונות" השחקן שלמה וישינסקי, ששכל את בנו ליאור בתקרית הדמים בציר פילדלפי, בפגישה שערך עם ראש הממשלה.

 

כשהשחקן נכנס ללשכת ראש הממשלה, האחרון זכה לנשיקה: "החברים שלי בשמאל ביקשו שאתן לך נשיקה על זה שהעברת את תוכנית ההתנתקות".

 

ביקור התנחומים שתכנן שרון בבית המשפחה לאחר מות הבן לא יצא אל הפועל מסיבות טכניות. לכן רק אמש נפגשו השניים, ובפגישה חיזק וישינסקי את שרון בהחלטתו לצאת מרצועת עזה, והבטיח כי יסייע לו.

 

במהלך השיחה העלו השניים זכרונות ממלחמת יום הכיפורים, במהלכה הגיע וישינסקי עם צוות הווי לאוגדה של שרון כדי לתמוך בחיילים ולשפר את מצב רוחם.

 

וישינסקי הסביר: "באתי כדי לחזק את ראש הממשלה ולומר לו שרוב העם עומד מאחוריו. מצאתי שראש הממשלה חזק ונחוש, ורוצה להוציא אותנו מעזה. התרשמתי שהכוונות שלו מאוד רציניות".

 

לפני שבוע נפגש וישינסקי גם עם נתניהו וניסה לשכנע אותו לתמוך בתוכנית ההתנתקות. וישינסקי אמר כי הוא סבור שהשמאל הישראלי צריך לחבק את שרון ולהתפייס עם הימין והמתנחלים, שהממשלה שלחה אותם להתנחלויות בעזה וכעת היא אחראית שהם ייצאו משם בצורה הטובה ביותר.

 

"הם היו שליחים של המדינה שעשו עבודה מצוינת, אבל השליחות שלהם הסתיימה", אמר.

 

וישינסקי הגדיר את הפגישה "חצי חברית". לדבריו, "שרון נראה כמו אבא טוב ונראה שהוא מאוד התרגש. קטונתי מלייעץ לראש הממשלה, הוא גנרל ואני רב סמל, אבל אמרתי לו בחוצפה שלדעתי ברגע שמתנתקים מעזה צריך לצאת גם מציר פילדלפי. גם ראש הממשלה רוצה לצאת משם, אבל זה לא תלוי רק בנו. זה תלוי גם במצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אביגיל עוזי
ליאור וישינסקי ז"ל
צילום רפרודוקציה: אביגיל עוזי
צילום: דני סולומון
וישינסקי. "שרון יכול להוציא אותנו מעזה"
צילום: דני סולומון
צילום: איי פי
שרון. מורשת קרב מיום הכיפורים
צילום: איי פי
מומלצים