שתף קטע נבחר

נתניהו: אם יגדלו תקבולי המס - יופחת המע"מ באחוז

בהציגו את החוק בעניין הורדת שיעורי המס לבעלי שכר נמוך ובינוני ומס החברות, אמר נתניהו: הגירעון בתקציב יהיה נמוך השנה מ-4%, והמשק יצמח בשיעור של 3% ומעלה

"אני מודיע שאם תקבולי המס יפתיעו אותנו ויעלו על המצופה, נמשיך להוריד את מס החברות, ולא רק - נוריד גם את המע"מ בשיעור של עוד אחוז". כך אמר אמש (ג') שר האוצר, בנימין נתניהו, כשהציג את הצעת החוק בעניין הורדת שיעורי מס הכנסה לבעלי שכר נמוך ובינוני, והורדת שיעור מס החברות, במליאת הכנסת.  

 

לדברי נתניהו, הפחתת מס ההכנסה תשפיע על כ-70% מאוכלוסיית משלמי המסים, ותביא לעידוד ולגידול בשיעור התעסוקה והצמיחה. "כשהצגתי את התוכנית הכלכלית שאלו אותי, איפה מנועי הצמיחה? אז זהו מנוע הצמיחה הגדול ביותר במשק. זהו מנוע טורבו", אמר נתניהו.

 

הורדת שיעור מס ההכנסה מתייחסת לבעלי הכנסה הנעה בין 4,000 ל-10,000 שקלים ברוטו בחודש, כאשר בממוצע הורדת המס תביא לתוספת שנתית של למעלה מ-2,000 שקלים לאדם. לדברי נתניהו, את התוצאות של הורדת שיעורי המסים כבר מרגישים, בכך שסכום תקבולי המסים גודל בצורה מתמדת בשיעור של כ-12%.

 

לדברי נתניהו, מאז הורדת שיעור המיסים, עלו הכנסות המדינה בכ-4 מיליארד שקלים, והסתכמו ב-154 מיליארד. "נעמוד ביעד הגירעון שהצבנו לעצמנו, שהוא 4%, ולהערכתנו נעמוד אפילו מתחת ליעד זה. עברנו ממצב של משק שמתכווץ בשיעור של 1% בשנה, למשק שגדל בשיעור של 3% בשנה, ואף יותר, וזהו הפרש עצום", הוסיף נתניהו.

 

 


פורסם לראשונה 08/06/2004 19:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. הפחתת המס כמנוע צמיחה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים