שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רומיאו ויוליה נוסח רצועת עזה

  חיילי גבעתי ביצעו "נוהל מעצר חשוד" לעבר שני צעירים שהתקרבו נושאי תיק אל מוצב בכפר דרום. לאחר שירו באוויר, גילו כי מדובר בגבר ואישה ללא אמצעי לחימה. השניים, צעירים פלסטינים, סיפרו בחקירה: "אנחנו חברים כבר שש שנים ולא נותנים לנו להתחתן. בלי סיכוי להינשא אין לנו טעם בחיים; לכן הגענו אל המוצב כדי שיירו בנו למוות". השניים נבדקו ושוחררו

  לוחמי צה"ל ברצועת עזה כבר רגילים למחבלים שמגיעים בסמוך לגדר המערכת בניסיון לפגוע בהם ובתושבים או לחילופין לתצפת לעבר שטח ישראל במטרה לאסוף מודיעין לקראת פיגוע. אולם האירוע שהתרחש סמוך לכפר דרום היה שונה והזכיר אפילו לחיילים את הסיפור המפורסם של רומיאו ויוליה.

   

  שני צעירים פלסטינים שהתקרבו למוצב עוררו את חשדם של החיילים. הרובים כבר כוונו לעברם אך ברגע האחרון הסתבר שלא מדובר במחבלים. "המשפחות שלנו לא מרשות לנו להתחתן אז באנו לכאן כדי להתאבד", הסבירו בחקירתם.

   

  "נוהל מעצר חשוד" וההפתעה


  הצעירים התקרבו לגדר

  דרמה ליד הגדר. אילוסטרציה

   

  ביום רביעי השבוע, מעט לאחר שש בבוקר, הבחינו חיילי גדוד "רותם" מחטיבת גבעתי המאבטחים את ההתנחלות כפר דרום במרכז רצועת עזה בשני פלסטינים, גבר ואישה בשנות ה-20 המאוחרות לחייהם, כשהם נעים לא הרחק מאחד המוצבים, לאחר שהגיעו מכיוון דיר אל-בלאח, הנמצא צפונית מערבית לאזור.

   

  כוחות צה"ל מכירים היטב את ניסיונות הפלסטינים להתקרב למוצבים או לחילופין לבצע פיגועים כנגד התושבים באזור וההוראות לחיילים במצבים כאלה ברורות – הפעלת נוהל מעצר חשוד שמסתיים בדרך כלל בירי לעבר החשודים, אבל לא כך קרה.

   

  כאשר התקרבו שני הפלסטינים לעבר המוצב זיהו מייד החיילים כי האישה נושאת תיק על כתפה, כאשר הבחינה בחיילים המתקרבים אליה מהרה לזרוק את התיק.

   

  החיילים חשדו כי ייתכן שמדובר בניסיון להטעות אותם וכי שני הפלסטינים שנמצאים מולם אינם תמימים אולם הסתפקו בשלב הראשון רק בכיוון קני הרובים לעבר השניים. האישה חיבקה את הגבר שלידה ולא הסכימה לעזוב אותו.

   

  החיילים הבינו שלא מדובר ככל הנראה במחבלים וכאלה שמנסים לבצע פעילות כנגדם וביקשו מהאישה לעזוב את הגבר על מנת שיוכלו לבדוק האם הוא נושא אמצעי לחימה על גופו או חגורת נפץ.

   

  האישה המשיכה לאחוז בגבר ולא הסכימה לשחררו והחיילים נאלצו לירות באוויר. לאחר מכן, הגבר נבדק ועל גופו לא נמצאו כל אמצעי לחימה, וכך גם בתיק שזרקה האישה קודם לכן.

   

  "בלי סיכוי להתחתן אין טעם בחיים"

   

  "החיילים", סיפר אחד הקצינים באוגדת עזה, "הרגישו שלא מדובר באנשים עוינים והפעילו שיקול דעת נכון. צריך לזכור שמדובר בסיטואציה לא פשוטה

  כי כבר נתקלנו בעבר בהתנהגות תמימה כביכול של פלסטינים וההתנהגות הערכית של החיילים הסתיימה בפיגוע קשה, כמו למשל המחבלת המתאבדת שטענה כי יש לה פלטינה ברגל במעבר הפועלים באזור התעשיה בארז ולאחר שנתנו לה לעבור התפוצצה וגרמה למותם של 3 חיילים וסלקטור".

   

  לאחר שהגבר נבדק התבקשו השניים לשכב על הרצפה והם החלו לקרוא מספרי הקוראן שהיו ברשותם, ידיהם נקשרו באזיקונים וכבר בשטח הם סיפרו כי הם חברים מזה שש שנים אולם בשל מחלוקות בין המשפחות שלהם איש לא מוכן להשיא אותם והם אובדי עצות.

   

  השניים סיפרו לחיילים כי אהבתם כה חזקה ולאחר שאיבדו סיכוי להתחתן לא מצאו עוד טעם בחיים והחליטו להתאבד יחדיו. בשל כך, בחרו להגיע לקרבת מוצב צה"ל במקום אסור לתנועה על מנת שיירו בהם למוות.

   

  השניים קיבלו מזון מהחיילים והועברו להמשך חקירה בכוחות הביטחון, שם נבדק סיפורם ולאחר שהתברר כי הם אינם שייכים לאף ארגון טרור שוחררו לאחר מספר שעות בחזרה לרצועת עזה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  דרמה ליד הגדר
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: מאיר אזולאי
  "באנו לגדר כדי להתאבד". אילוסטרציה
  צילום: מאיר אזולאי
  מומלצים