שתף קטע נבחר

המשטרה: להעמיד לדין את ראש עיריית חדרה

חומר החקירה אודות ישראל סדן וסגניו הועבר לפרקליטות, שתכריע האם יש מקום להעמידם לדין על"התפחת" הקואליציה העירונית באופן בלתי חוקי. סדן בתגובה: "ייתכן שטעיתי, אך לא הייתה לי כוונה פלילית"

חשד כבד נגד ראש העיר: המשטרה ממליצה היום (א') להעמיד לדין את ראש עיריית חדרה, ניצב (בדימוס) ישראל סדן, בחשד ל"קניית" חברי מועצה בניסיון להרחיב את הקואליציה העירונית.

 

בהודעת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) של המשטרה נאמר כי יש לכאורה תשתית ראייתית להעמדה לדין של סדן ואחרים בפרשה. חומר החקירה הועבר לפרקליטות, להחלטה באם יש מקום להגיש כתב אישום.

 

לפני כשלושה חודשים נחקרו בפרשה סדן ושני סגניו, אברהם בלדב (מפד"ל) ואריה גמליאל (מסיעתו של סדן). במהלך החקירה, פשטה המשטרה על משרדי העיריה והחרימה מסמכים רבים. כמו כן, נערכו חיפושים בבתיהם של השלושה.

 

הקואליציה שתפחה

 

לאחר הבחירות המקומיות האחרונות התקשה סדן להרכיב קואליציה. חברת המועצה חדווה יחזקאלי (רשימת שחר) סיפרה שחבר המועצה, יואל יהושע, שהיה קודם לכן באופוזיציה בסיעת ש"ס, ערק לפתע מתנועתו יחד עם המנדט שקיבל והצטרף לקואליציה.

 

עד להצטרפותו של יהושע היו 10 חברים באופוזיציה ו-9 בקואליציה. מעברו שינה את תמונת המועצה והעניק רוב לקואליציה בראשות סדן.

 

לאחר מכן הגיע ליחזקאלי מכתב אנונימי, לפיו יהושע קיבל 300 אלף שקלים תמורת הצטרפותו לקואליציה. "את המכתב שקיבלנו העברנו למשטרה. בישיבת המועצה האחרונה אישרה הקואליציה כי יהושע קיבל תפקידים מרחיקי לכת", אמרה יחזקאלי.

 

"לא הייתי לי כוונה פלילית"

 

ראש העירייה סדן אומר בתגובה: "ייתכן שטעיתי במעשים המיוחסים לי, אך אני בטוח שאצליח לשכנע כי מאחורי אותם מעשים לא הייתה כל כוונה פלילית. כל מה שעשיתי היה לטובת העיר, למען עתידה, שגשוגה ורווחת תושביה.

 

"חשוב לי שתושבי חדרה ואזרחי ישראל יידעו כי מעולם לא נחשדתי ולא נחקרתי, ולא נטען נגדי כי פעלתי למען עצמי או נטלתי אגורה שחוקה לכיסי. כל שעשיתי היה כדי לאפשר למערכת השלטונית בעירייה לתפקד ולקבל החלטות כראוי, תוך מניעת השלטות גורמים עוינים של משאבי העירייה".

 

סדן ביקש להודות למשטרה, בה שירת שנים רבות, על החקירה המהירה, והוסיף כי הוא בטוח שהפרקליטות ועורכי דינו "יידעו לשים את הפרשה בפרופורציות המתאימות לה". הוא הבהיר כי הוא ממשיך בתפקידו בעירייה ואין לו כוונות אחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
סדן. יועמד לדין?
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים