שתף קטע נבחר

איגוד העיתונאים: "סימון כתב ynet כמסוכן - החלטה גזענית"

בעקבות פרשת פסילתו של כתב ynet, עלי ואקד, שלא הורשה להצטרף לביקור שר החוץ במצרים, קורא האיגוד להחרים אירועים בהם נפסלים עיתונאים רק בגלל מוצאם ופוסק: "הפרשה מהווה פגיעה חמורה בחופש העיתונות ובדמוקרטיה"

האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל קורא לכלל ציבור העיתונאים שלא להתלוות ולא לסקר אירועים, כאשר עיתונאים אחרים נפסלים רק בגלל מוצאם ועדתם.

 

כך הוחלט בדיון שערכו היום (א') חברי האיגוד, בעקבות פרשת פסילתו של כתב ynet, עלי ואקד, שלא הורשה להצטרף לביקור שר החוץ במצרים.

 

יו"ר האיגוד הארצי, אריה שקד, אמר בדיון כי "סימונו של ואקד על-ידי גורמי הביטחון כעיתונאי מסוכן לעומת עיתונאים אחרים הינו החלטה גזענית, הנובעת אך ורק בשל מוצאו של ואקד, ומהווה פגיעה חמורה בחופש העיתונות והדמוקרטיה בישראל".

 

"עיתונאי ישראל", הוסיף שקד, "אינם יכולים לתת יד להחלטה שערורייתית זו ולהסכים שגורמים המסתתרים מאחורי שיקולי ביטחון יכתיבו מי יהיו העיתונאים המורשים להצטרף ולסקר אירועים".

 

לפני שבוע בישר למערכת ynet דוברו של שר החוץ כי "הכתב שלכם לא יכול לצאת עם שר החוץ למצרים". ניסיונות לברר מדוע, נתקלו בתשובה: "נספר לכם, רק לא לציטוט ולייחוס. העיקר שתחליפו כתב".

 

הפרשה עוררה הדים רבים. השר אהוד אולמרט אמר כי יבדוק את מניעת הנסיעה מואקד, וכמה  ח"כים מתחו ביקורת על פסילת הכתב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
עלי ואקד
צילום: גבי מנשה
צילום: איי פי
שר החוץ
צילום: איי פי
מומלצים