שתף קטע נבחר

פסק הלכה: אסור לקבל פיצוי על פינוי יישובים

"רבני פיקוח נפש" מזהירים: מי שמוסר את ביתו ל"עובדי כוכבים ומזלות" דינו חרם. מותחים ביקורת קשה על "השוחד הפוליטי בו נגועים כוחות הביטחון" ופוסקים: "פינוי יישובים מנוגד לדין תורה"

עמותת "רבני פיקוח נפש" קוראת לתושבי גוש קטיף שלא להסכים לקבל פיצויים מהממשלה ולסרב להוראות השלטונות ואנשי הביטחון. פסק ההלכה שפרסמו הרבנים קובע כי חל איסור חמור למכור רכוש יהודי לעכו"ם (עובדי כוכבים ומזלות) והעושה זאת- צפוי לחרם.

 

על פסק ההלכה חתומים רבני העמותה יוסף גרליצקי, יעקב יוסף ומאיר דרוקמן. בימים הקרובים הם מתכוונים להחתים רבנים נוספים.

 

על פי פסק ההלכה שהוציאו, כל המוכר רכוש יהודי לגוי, מביא אסון על ישראל, בייחוד כאשר מכירת הרכוש עלולה לגרום "הפסד לעם ישראל". "קבלת פיצויים תביא להתפנות מבית יהודי שאז לא סתם עכו"ם, אלא מחבלים רוצחים, יתגוררו בו, בשכנות לשדרות ולאשקלון... קירוב המרצחים לבתינו ועידודם להמשיך במעשי הטרור, זה הפסד לכל הארץ כולה", כותבים הרבנים.

 

העונש למי שימכור בכל זאת את רכושו יהיה חרם מוחלט, על פי פסק ההלכה של רבני פיקוח נפש. "אם מוכרים בית לעכו"ם והדבר יגרום לצרות לשכן היהודי, הרי מי שעושה זאת, מטילים אותו חרם".

 

הרבנים גם קובעים שאסור לשמוע בקול השלטונות וגורמי הביטחון, אותם הם מאשימים בפוליטיזציה. "ואף שהשלטונות מבטיחים שעל ידי זה יהיה יותר, כבר ראינו ערך 'חשיבתם' ו'הבטחותיהם' בהסכמי אוסלו, וכבר נתפרסם ברבים מה ערך חוות הדעת של אנשי הביטחון, אלה שיש להם נגיעות פוליטיות וכיצד דעתם משנים מן הקצה אל הקצה ממש פעם ימינה ופעם שמאלה לפי השוחד הפוליטי. אם השלטון מכריח להתפנות הרי זה נגד דין תורה", הם כותבים.

 

הרבנים פוסקים לבסוף, "חס ושלום ממש לקבל כספים מה שמתכנה 'פיצויים' עבור התפנות רחמנא ליצלן, מגוש קטיף, וכל העושה זאת מסכן בסכנת דמים את אחיו ושכניו היהודים, מדובר בגרימת סכנת חיים לאחינו בני ישראל יושבי ארץ הקודש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
הרב דרוקמן. "קבלת פיצוי היא הפסד לארץ כולה"
צילום: צביקה טישלר
צילום: צפריר אביוב
הפגנה נגד פינוי גוש קטיף (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים