שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עוד תסבוכת בפרשת האימוץ: האם הביולוגית נוצריה
  האם הביולוגית של התינוק המאומץ עלתה לארץ לפי חוק השבות, אך היא עצמה לא יהודיה. עובדה זו עלולה להשפיע על החלטת בית המשפט אם להשיב לה את תינוקה, או להשאירו בידי הוריו המאמצים

  הולך ומסתבך: האם הביולוגית של "תינוק המריבה", שהמאבק עליו מסעיר את המדינה בימים אלה, היא נוצריה, דבר שעלול להשפיע על החלטת בית המשפט, אם להשיבו אליה או להשאירו אצל הוריו המאמצים. כך פורסם אמש (יום ב') בתוכנית "משעל חם" בערוץ 2. ערוץ 1 דיווח כי היא עולה חדשה מרומניה.

   

  ל-ynet נודע כי האם הביולוגית עלתה לארץ לפי חוק השבות, אולם היא אינה יהודיה. בהליך האימוץ פעל משרד הרווחה על פי חוק הכשרות המשפטית, המורה על אפשרות להמרת דתו של קטין, "אם הוא סמוך לשולחנו של אדם מתוך כוונה לאמצו בששת החודשים שקדמו לבקשת המרת הדת".

   

  מכיוון שהאם הביולוגית אינה יהודיה אך עלתה לארץ לפי חוק השבות, היא הגישה בקשה יחד עם השירות למען הילד ומשרד הרווחה לבית המשפט לענייני משפחה, לגדל את הילד כיהודי.

   

  הבקשה עדיין לא הוכרעה, מכיוון שעדיין לא ניתן צו אימוץ סופי. במקרה הזה, מכיוון שהאם הביולוגית ביקשה לגדל את הילד כיהודי, משרד הרווחה קיצר הליכים, ובחר משפחה דתית שלא היתה בראש התור של המשפחות שביקשו לאמץ ילד, כי בית הדין הרבני דורש בעת הליך גיור כזה, שילדים אלו יגדלו במשפחה דתית.

   

  ההכרעה נדחתה לשבוע הבא

   

  במשרד הרווחה אומרים כי בשנים האחרונות ילדים רבים להורים לא יהודים, ביניהם עולים ממדינות חבר העמים או ילדי עובדים זרים, נמסרים לאימוץ.

  לאחרונה הוגשה עתירה לבג"ץ של אם המועמדת לאימוץ שאינה דתייה, הטוענת נגד קידום התור של משפחות דתיות, אך בג"ץ עדיין לא הכריע בעתירתה. 

    

  עו"ד שמוליק מורן, המייצג את ההורים המאמצים, אמר בערוץ 2: "מבחינה משפטית, על-פי חוק האימוץ ישנה פרוצדורה שמאפשרת לאשר גיור של ילד שנולד להורים לא יהודיים. אין שום הבדל (אם זה בארץ או לא). ברגע שהילד עובר להורים שהם לא בני הדת שלו, הוא עובר פרוצדורה של המרה". 

   

  שלשום דחה בית המשפט המחוזי בתל-אביב את העברת התינוק להוריו הביולוגיים בשבוע, וקבע כי ביום ראשון הקרוב יידון ערעורם של ההורים המאמצים, על ההחלטה. השופטת סביונה רוטלוי מתחה ביקורת על כך ששני זוגות ההורים השתמשו בתקשורת ופגעו בכך בזכותו של התינוק לפרטיות.


  פורסם לראשונה 14/06/2004 21:09

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים