שתף קטע נבחר

5 הגרסאות של חזן: למה תמכתי בשרון

ח"כ יחיאל חזן, ראש שדולת יש"ע בכנסת, לא הצטרף לחבריו "המורדים" והצביע נגד האי-אמון בממשלה. למה? בטעות, בגלל היעדר הרוב, בגלל המחבואים של החברים או בגלל חיזוק היישובים - בעצם, תלוי מתי שואלים אותו

אחרי ההצבעה הכפולה - הצבעה הפוכה: דווקא יחיאל חזן, ראש שדולת יש"ע בכנסת ומגדולי המתנגדים בליכוד לתוכנית ההתנתקות, הצביע אתמול (יום ב') בכנסת בעד הממשלה, בעוד שאר חבריו "המורדים" נעדרים מן מהצעת האי-אמון.  

 

עד לרגע ההצבעה נחשב חזן, שקרא בלא חשש להדיח ראש ממשלה מכהן, לקול בטוח בקרב חבריו. אחרי ההצבעה, כאשר גילו לתדהמתם כי נתן את קולו לשרון, האשימו אותו בקבלת טובות הנאה, ואולי אפילו הצעה לתיק.

 

אז איך מסביר חזן את הצבעתו? בפיו ישנן חמש גרסאות שונות לכך. הראשונה, בה החזיק רק דקות ספורות לאחר הצבעה, הייתה דומה לזו שסיפק לאחר פרשת ההצבעה הכפולה: "נפלה טעות בהצבעה". אך חבריו התקשו לקנות את ההסבר: קצת קשה לטעות בין הצבעה בעד ליציאה מן המליאה.

 

הגרסה השנייה שהציג: "החלטתי לתמוך בראש הממשלה לאחר שהתברר לי שאין לו רוב, ואני לא רוצה שייפול". בהמשך טען: "התברר לי שהחברים לא רוצים להצביע אי-אמון ברה"מ כפי שהצעתי, והם משחקים משחקי מחבואים. שאלתי את עצמי, האם הקול שלי היה מפיל את שרון"?

 

ההסבר הרביעי: "כאשר אני יודע ששטחי יהודה ושומרון מחוזקים, באותו יום אני פועל לחזק את הממשלה ואת רה"מ. ביום שאני קורא בעיתון על בניית הגדר סביב אריאל, אני תומך בשרון".

 

ולבסוף, הגרסה החמישית: "סיכמתי מראש דברים עם שרון, שעליהם אינני רוצה להרחיב, אבל מטרתם להועיל להתיישבות ביש"ע. ולכן כבר בבוקר ידעתי שאתמוך בראש הממשלה".

 

חבריו לקבוצת "המורדים" בליכוד הביעו פליאה על התנהלותו של חזן. סגן שר התמ"ת, ח"כ מיכאל רצון, שנחשב אמש מועמד לפיטורים, אמר: "אני המום. אין מילים בפי". ח"כ גילה גמליאל הוסיפה: "בושה וחרפה שראש שדולת יש"ע הצביע בעד התוכנית". וח"כ אהוד יתום סיכם את תחושות החברים: "כנראה שחזן קיבל תמורה. כראש שדולת יש"ע, עליו להסיק מסקנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ח"כ אחד, חמש גרסאות. חזן
צילום: אתר הכנסת
צילום: אורן אגמון
בושה וחרפה. גמליאל
צילום: אורן אגמון
צילום: אורן אגמון
המום. רצון
צילום: אורן אגמון
צילום: אתר הכנסת
מה התמורה? יתום
צילום: אתר הכנסת
מומלצים